VIDEO Cibulková prezradila svoj najväčší tenisový sen: Bola by to taká čerešnička na torte!

Tenistka roka 2018 Dominika Cibulková
Tenistka roka 2018 Dominika Cibulková

Tenistami roka 2018 v SR sa v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) stali Martin Kližan a Dominika Cibulková. Slávnostné vyhlásenie výsledkov 25. ročníka tejto bilančnej aktivity STZ sa konalo vo štvrtok na galavečere v priestoroch Národného tenisového centra (NTC) v Bratislave. Dvadsaťdeväťročná Cibulková sa s ôsmimi oceneniami odpútala v historickom poradí podľa počtu víťazstiev v ankete od trojice Karol Kučera, Dominik Hrbatý, Daniela Hantuchová, ktorí majú po sedem víťazstiev.

Zverenkyňa Mateja Liptáka Cibulková sa dostala do finále na dvoch turnajoch WTA. Vo februári nestačila v Budapešti na Alison van Uytvanckovú, v máji prehrala po tuhom boji s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou. Vo Wimbledone si štvrťfinálovou účasťou vyrovnala svoje kariérne maximum na tomto turnaji. Na US Open sa dostala do osemfinále. Sezónu 2018 ukončila na 25. mieste v rebríčku WTA.

Cibulková získala od prispievateľov 155 bodov. Nasledujú Viktória Kužmová (65) a Magdaléna Rybáriková (51). "Víťazstvo ma tento rok veľmi teší. Sezóna mohla byť lepšia, ale aj horšia. Niekoľko týždňov som nemohla hrať, skomplikovali to choroby. Teraz ma opäť čaká tvrdá práca pred novou sezónou. Robím to preto, aby som sa vrátila na vyššie priečky," uviedla Dominika Cibulková pri preberaní ocenenia na pódiu v NTC.

"Koniec roka ma strašne naštartoval. Konečne sa ukázala moja forma, ako som hrala v tréningoch. Začalo to Wimledonom a pokračovalo to až do konca sezóny. To bolo niečo, čo ma nakoplo. Grandslam je taký môj najväčší tenisový sen a budem robiť všetko pre to, aby som sa k nemu ešte približíla. Je to najväčšia motivácia, vyhrať veľký turnaj a ten Grandslam je taká čerešnička na torte," dodala Cibulková pre Športky.sk.

Hráčka TK Slovan Bratislava Cibulková sa zároveň stala najpopulárnejšou slovenskou tenistkou 2018 podľa internetového hlasovania na stránke STZ. Tento primát získala od roku 2005 už po ôsmykrát.


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavol Zachar; Video: Športky.sk

DISKUSIA