VIDEO Real Madrid odčinil hroznú potupu z minulého kola, Celta nepocítila Lobotkovu neúčasť

Radosť Daniho CarvajalaRadosť Daniho Carvajala Zdroj: SITA/AP/Paul White

MADRID - V záverečnom dueli sobotňajšieho programu La Ligy sa zrodilo domáce víťazstvo Realu Madrid nad Valenciou pomerom 2:0. Už v ôsmej minúte stretnutia poslal "biely balet" do vedenia vlastným gólom dánsky obranca hostí Daniel Wass, ale diváci potom dlho čakali na ďalší presný zásah. Výsledkovú poistku pridal až v 83. minúte Lucas Vázquez, ktorý definitívne zlomil odpor súpera.

Futbalisti Celty Vigo si poradili 2:0 s posledným tímom súťaže Huescou v sobotňajšom stretnutí 14. kola La Ligy 2018/2019. Oba góly strelil španielsky útočník Iago Aspas. Galícijčania tak prerušili trojzápasovú šnúru bez víťazstva.

V belasom drese sa nepredstavil ani jeden z dua slovenských legionárov - Stanislav Lobotka je zranený a Róbert Mazáň sa nedostal na súpisku. Espanyol Barcelona, ktorý sa vo vyrovnanej súťaži pohybuje v popredí, prehral na ihrisku Getafe nečakane hladko 0:3. Klub z predmestia Madridu strelil všetky góly v druhom polčase.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Celta Vigo - Huesca 2:0 (1:0)
Góly: 38. a 77. Iago Aspas

Valladolid - Leganés 2:4 (0:2)
Góly: 50. Toni Suárez, 90.+ Ünal - 66. a 75. G. Carrillo, 11. Siovas, 42. Óscar Rodríguez

Getafe - Espanyol Barcelona 3:0 (0:0)
Góly: 55. Jorge Molina, 65. Jaime Mata, 80. Antunes

Real Madrid - FC Valencia 2:0 (1:0)
Góly: 8. Wass (vlastný), 83. L. Vázquez

Viac o téme: Real Madrid Valencia CF RC Celta Vigo SD Huesca