Saganov tréner prehovoril o spolupráci s Petrom: Výrazná osobnosť a jedinečný športovec

Peter Sagan a jeho tréner Patxi Vila
Peter Sagan a jeho tréner Patxi Vila

BRATISLAVA - Cyklistický fenomén Peter Sagan v roku 2018 síce nepredĺžil svoju unikátnu sériu troch titulov majstra sveta. Tešil sa však z prestížneho triumfu na kráľovnej klasík Paríž-Roubaix či troch víťazných etáp na Tour de France. Len tie najvyššie ambície bude mať opäť aj v budúcej sezóne.

Sagan sa po troch obhajobách v rade musel v septembri na šampionáte v rakúskom Innsbrucku skloniť pred novým majstrom sveta v cyklistike Alejandrom Valverdem. Slovenský majster sa však do dúhového dresu môže vrátiť už v budúcej sezóne, zhodujú sa odborníci pri pohľade na budúcoročný profil trate. Tá bude v anglickom Yorkshire ako stvorená pre 28-ročného cyklistu!

"Pokiaľ je Peter na trati, všetci ho vidia ako najväčšieho favorita. Víťazstva z posledných rokov z neho urobili šampióna, akým je dnes. Majstrovstvá sveta v Anglicku pre neho budú ďalšou skvelou príležitosťou a určite sa na nich budeme snažiť dosiahnuť maximum," povedal Petrov tréner Patxi Vila v rozhovore pre taliansky web Tuttobiciweb.

Ten sa okrem iného rozhovoril tiež o dlhoročnej spolupráci so Saganom. "Pracujeme veľmi tvrdo, ale často je to veľmi zábavne a vtipné. V Petrovom tíme sme si všetci vedomí, že máme veľké šťastie, že s ním môžeme pracovať, takže si to vychutnávame. Peter je výrazná osobnosť a jedinečný športovec."

43-ročný bývalý pretekár Patxi Vila pracuje v tíme Bora-Hansgrohe ako športový riaditeľ a kouč Petra Sagana, s ktorým začal spolupracovať takmer pred štyrmi rokmi. "Nemyslím si, že je Sagan rodený rýchlik. Vie byť rýchly, no nie je prirodzene rýchly. Na triumfy potrebuje zručnosti, nevyhráva preto, že by bol prirodzene rýchly. K jeho rýchlosti napomáha to, že sa k cieľu dostane čerstvý a silný. Je na tom lepšie ako ostatní. Nevyhráva, pretože je rýchly, ale čerstvý," povedal v minulosti o svojom zverencovi.  


Tagy: Peter Sagan Patxi Vila

Zdroj:
športky
Foto:
SITA, koláž Športky

DISKUSIA