Slovan sa vracia na Tehelné pole po deviatich rokoch, Kmotrík: Budeme mať pekné belasé Vianoce

Pohľad z výšky na nové Tehelné pole
Pohľad z výšky na nové Tehelné pole

BRATISLAVA - Tehelné pole je už takmer stopercentne pripravené na to, aby sa stalo domovským stánkom nielen národného tímu Slovenska, ale aj jesenného lídra Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava. Práve na Tehelnom poli odohrá 8-násobný víťaz najvyššej slovenskej súťaže v ére samostatnosti všetky domáce zápasy od začiatku jarnej časti sezóny 2018/19. "Hlásime návrat domov a tešíme sa," píše sa v tlačovej správe ŠK Slovan Bratislava.

"Belasí" sa na Tehelnom poli dosiaľ naposledy predstavili 25. novembra 2009. V odvete štvrťfinále Slovenského pohára vtedy remizovali s Myjavou 0:0. Posledný titul z tohto štadióna vybojovali slovanisti v sezóne 2008/2009. Bratislavský Slovan strávil dohromady 3303 na susedných Pasienkoch. Počas toho obdobia odohral 198 súťažných zápasov s bilanciou 132 víťazstiev, 41 remíz, 25 prehier a skóre 389:176. Návrat na Tehelné pole sa uskutoční v súboji 21. kola Fortuna ligy, v ktorom začiatkom marca 2019 privítajú Bratislavčania v najväčšom slovenskom derby Spartak Trnava. Stane sa tak symbolicky pri 100. výročí založenia klubu a 50. výročí víťazstva v Pohári víťazov pohárov.

"V piatok 14. decembra spustíme prvú vlnu predaja permanentných vstupeniek na jarnú časť. Prvá vlna bude určená pre doterajších držiteľov permanentiek a bude sa konať od piatka do pondelka. V utorok sa začne voľný predaj. Som šťastný, že predaj permanentiek na nové Tehelné pole sa nám podarí spustiť ešte pred Vianocami a verím, že mnohí budeme mať pekné belasé Vianoce. Ak ešte rozmýšľate nad vianočným darčekom, tak som presvedčený o tom, že každého slovanistu by pod stromčekom najviac potešila práve permanentka na Tehelné pole po dlhých deviatich rokoch,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. podľa oficiálnej stránky klubu.

"Tehelné pole symbolizuje pre každého fanúšika niečo iné. Starší fanúšikovia tam chodili dlhé desiatky rokov a zažili tam federálne aj slovenské tituly. Tí mladší si zase spomínajú na rok 2009, na skvelé zápasy a nezabudnuteľnú atmosféru. Jedno máme všetci spoločné - vnímame tento štadión ako náš domov. Nesmierne sa teším, že sa vraciame na Tehelné pole a verím, že rovnako sa tešia aj naši fanúšikovia,“ doplnil viceprezident ŠK Slovan Bratislava.


Tagy: Tehelné pole ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - ŠK Slovan Bratislava

DISKUSIA