Slovanisti ďakovali fanúšikom za úžasnú atmosféru: Musíme tomu pomôcť všetci, my na ľade i ľudia zhora

Tomáš Hrnka, asistent trénera Róbert Petrovický, tréner Vladimír Országh a Jeff Taffe
Tomáš Hrnka, asistent trénera Róbert Petrovický, tréner Vladimír Országh a Jeff Taffe

BRATISLAVA - Dva body si z bratislavského Zimného Štadióna Ondreja Nepelu odniesli na Vianoce hokejisti Metallurgu Magnitogorsk, domáci Slovan prehral už v trinástom zápase KHL po sebe. Hostia mali zápas v rukách už od prvých minút, v úvodnej tretine si utvorili dvojgólové vedenie. V druhej dvadsaťminútovke síce znížil obranca Andrej Meszároš, ale to bolo zo strany "belasých" všetko. Naopak, Magnitogorsk pridal do konca duelu ďalšie dva góly.

"Mali sme slabší vstup do zápasu, potom v druhej tretine sme sa zdvihli, utvorili sme si nejaké šance a dali sme aj gól, čo ocenili aj diváci. Chcem im poďakovať za vytvorenú atmosféru, takúto sme už dlho nemali. Rozhodujúce boli góly do šatne, ktoré sme inkasovali. Mrzí ma, že sme sa divákom neodvďačili víťazstvom," uviedol po stretnutí tréner belasých Vladimír Országh.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Jeho český náprotivok na lavičke Metallurgu Josef Jandač bol s výsledkom spokojný, s hrou až tak nie: "Pre nás je dôležitý výsledok. Podstatné bolo, že sme dali góly do šatne. Keď sme odskočili na dva góly, to bolo rozhodujúce pre konečný výsledok. Hrali sme štvrtý zápas po sebe v krátkom časovom slede, preto sme hrali to, čo sme potrebovali. Išli sme si za víťazstvom, hoci to nebola žiadna hokejová paráda. Cieľom bolo získať dva body a to sa nám podarilo."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

"Je to kvalitný súper, vedeli sme o tom. Škoda tretieho gólu, keby sme išli do tretej tretiny za stavu 1:2, možno by to bolo iné. Súper potrestal naše chyby, potvrdil svoju kvalitu a zaslúžene vyhral. My sme radi, že prišlo toľko ľudí a verím, že prídu aj nabudúce. Z tejto nepriaznivej situácie sa musíme dostať sami," povedal jediný úspešný strelec Slovana Andrej Meszároš.

Kapitán belasých Michal Sersen tiež ďakoval fanúšikom za skvelú atmosféru a vyjadril sa aj k nelichotivej 13-zápasovej šnúre prehier: "Chceli sme predviesť dobrý výkon a zatlieskať si po víťaznom zápase. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Atmosféra bola skvelá. Priali by sme si, aby to opäť bolo také ako kedysi. Musíme tomu však všetci pomôcť - my na ľade i ľudia zhora. Celé to treba zlepšiť."

Zverenci Vladimíra Országha sú po 42 odohraných zápasoch na poslednom 12. mieste Západnej konferencie KHL so ziskom 23 bodov. Najslabší tím súťaže, Admiral Vladivostok, má na konte o jeden bod menej. Jediný slovenský zástupca v KHL odohrá najbližší duel v stredu 26. decembra na vlastnom ľade proti Torpedu Nižnij Novgorod s úvodným buly o 17.00 h.


Tagy: Vladimír Országh Michal Sersen HC Slovan Bratislava Metallurg Magnitogorsk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
TASR - Jakub Kotian; Video: TASR

DISKUSIA