VIDEO Pri otváraní štadióna vyslovil prianie: Adamec to prorokoval a hráči ho vypočuli!

Jozef AdamecJozef Adamec Zdroj: TASR – Jakub Kotian

TRNAVA - Vo veku 76 rokov zomrel na Štedrý deň v dopoludňajších hodinách bývalý futbalový útočník Jozef Adamec. Informáciu priniesol oficiálny facebookový profil Spartaka Trnava, v ktorom rodák z Vrbového strávil väčšinu hráčskej kariéry (1958-1961 a 1966-1977, pozn.).

Druhý najlepší slovenský futbalista 20. storočia po Jánovi Popluhárovi v domácej ligovej odohral 383 zápasov a zaznamenal v nich 170 gólov, z toho 138 za Trnavu, 17 v Dukle Praha a 15 v bratislavskom Slovane. Štyrikrát sa stal držiteľom Pohára Práce pre najlepšieho strelca ligy (1967, 1968, 1970 a 1971). V historickej tabuľke je medzi kanoniermi ako najlepší Slovák na 3. mieste.

Práve Spartak bol jeho srdcovou záležitosťou. Na večnosť odišiel nečakane, ale rok 2018 mu priniesol aspoň vo futbalovom živote obrovskú radosť. Jeho milovaná Trnava získala po 45 rokoch titul a dokonca úspešne bojovala v európskych pohároch.

Pri otváraní novej futbalovej arény v roku 2015 porozprával aj o tom, čo to znamená, hrať za Spartak. "Tak ako sú tu krásne kostoly, tak už aj štadión. To k Trnave jednoducho patrí. Prajem jej, aby nový štadión priniesol také tituly, ako ten starý. Kto sa za Trnavu na tomto štadióne dostane hrať, musí bojovať, aby tu získal majstrovský titul. To musí byť pre toho hráča modla - idem hrať za Trnavu a chcem získať titul," povedal legendárny kanonier, ktorý sa tej poslednej trofeje ešte dožil. Česť vašej pamiatke, pán FUTBALISTA. 

Viac o téme: FC Spartak Trnava Jozef Adamec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Jakub Kotian; VIDEO: Youtube Naše Novinky, Canal14
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články