Dominátorka Shiffrinová napriek prekonaniu legendárnej Schildovej: Jej rekord bude platiť naveky!

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/AP - Giovanni Auletta

SEMMERING - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára v rakúskom Semmeringu druhé miesto. Za dominátorkou sezóny Mikaelou Shiffrinovou zaostala 29 stotín. Američanka ako prvá pretekárka vyhrala v kalendárnom roku 15 pretekov SP a svojím 36. slalomovým víťazstvom kariéry v SP prekonala rekord Rakúšanky Marlies Schildovej.

"Marlies bola pre mňa najväčším vzorom spoločne s Bodem Millerom. Keď som bola malá, snívala som o tom, že raz budem najlepšia lyžiarka na svete. Prekonala som síce Marlies v počte slalomových víťazstiev, no jej rekord bude platiť naveky. Bola to legenda, najlepšia slalomárka v histórii," povedala pre ORF rodáčka z Colorada Shiffrinová, ktorá zaregistrovala svoj 51. triumf kariéry v prestížnom seriáli a aj piatykrát v sezóne pred svojou slovenskou vrstovníčkou, tretia bola so stratou 38 stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Viac o téme: Marlies Schildová Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová