Sarri nevedel o príchode Pulisica do Chelsea: Nie som na čele tých, ktorí rozhodujú o prestupoch

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

LONDÝN - Tréner anglického futbalového tímu FC Chelsea Maurizio Sarri nemal žiadne informácie o prestupe amerického krídelníka Christiana Pulisica z Borussie Dortmund na Stamford Bridge. Dvadsaťročný futbalista s chorvátskymi koreňmi sa od začiatku nasledujúceho ročníka 2019/2020 sa pripojí k účastníkovi Premier League. Taliansky kouč priznal, že od vedenia sa o transfere Američana dozvedel až v momente, keď bolo všetko zrealizované.

"Nevedel som o tom a dozvedel som sa to v momente, keď bola dohoda uzavretá. Ešte dávnejšie sa ma klub pýtal na názor ohľadom neho a povedal som im, čo som si myslel - že je to kvalitný hráč. Vedeniu môžem však povedať iba svoj názor, nie som na čele tých, ktorí rozhodujú o prestupoch." zhodnotil 59-ročný rodák z Neapola pre BBC.

V nemeckej I. bundeslige Pulisic hral na pozícii krídelníka/útočného záložníka. Podľa Sarriho však "The Blues" musia ešte vyriešiť problém s hrotovým útočníkom. Ako Olivier Giroud, tak aj Álvaro Morata majú v poslednom čase problém so strieľaním presných zásahov a vo viacerých prípadoch vychádzajú v dôležitých zápasoch gólovo naprázdno. "V pokutovom území súpera máme problém a musíme sa ho pokúsiť vyriešiť," naznačil Maurizio Sarri možnosť príchodu nového ofenzívneho esa do Londýna. Podľa talianskych médií by Chelsea mohla angažovať Gonzala Higuaína z AC Miláno, ktorý je však stále kmeňovým hráčom Juventusu Turín.


Tagy: Chelsea FC Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA