Dvadsaťjednotka odcestuje na kemp do Turecka, Guľa privítal všetkých nominovaných hráčov

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián GuľaTréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

SENEC - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa v pondelok popoludní stretli v Senci na zraze pred januárovým kempom v Turecku. V rámci neho odohrajú v "krajine polmesiaca" aj dve prípravné stretnutia - v piatok 11. 1. s juniorským tímom Fenerbahce Istanbul a o štyri dni neskôr v utorok 15. 1. nastúpia proti hráčom Uzbekistanu do 23 rokov. Hlavný tréner Adrián Guľa privítal všetkých 24 nominovaných hráčov, oproti pôvodnému menoslovu musel urobiť šesť zmien.

"Dostali sme možnosť využiť tento termín, tak sme sa rozhodli ísť do toho. Preto chcem klubom poďakovať, že nám poskytli hráčov aj v tomto čase. Bolo to na báze vzájomnej komunikácie s tímami, aby sme im veľmi nezasahovali do ich prípravného obdobia. Sme radi, že môžeme byť s hráčmi a mať o nich prehľad. Niektorí hrajú slovenskú ligu, ale dokázali sem prísť aj niektorí futbalisti zo zahraničia. Je dobré, keď ich tu máme, lebo môžeme ich odsledovať. Sme radi, že nám futbalový zväz umožnil vycestovať do Turecka, kde nás čaká kvalitný dvojzápas,“ povedal pre futbalsfz.sk 43-ročný Guľa.

Rodák z Novák nemôže v januárovom termíne počítať so šesticou pôvodne nominovaných hráčov. Z kádra mu vypadli brankár Alex Fojtíček, obranca Andrej Štrba a stredopoliari Martin Adamec, Christian Herc, Dominik Guláš a Martin Rymarenko, ktorých nahradia Adrián Slančík, Denis Petro, Filip Blažek, Martin Gamboš, Šimon Štefanec a Matúš Kmeť. "Vždy chcete mať pri sebe futbalistov podľa optiky, ktorú si zvolíte. Počítali sme s tým, že môže prísť k zmenám. Akceptovali sme požiadavky klubov, lebo nechceme ublížiť samotným chalanom a ani klubom. Citlivo sme do toho vstupovali a komunikácia bola na vysokej úrovni."

Guľa síce v Turecku nemôže počítať s Christiánom Hercom, ktorý bol v novembri kapitánom slovenského tímu do 20 rokov v dvojzápase proti portugalským rovesníkom, ale v kádri bude mať Mateja Oravca. Mladý defenzívny univerzál chýbal v reprezentácii pre klubové povinnosti v Spartaku Trnava, v dvoch dueloch na tureckej pôde by mal však patriť k lídrom mužstva. "Pozvánka stále poteší. Som tu s chalanmi, ktorých som dlho nevidel. Tešil som sa už na zraz v novembri, kde sme hrali v Portugalsku, žiaľ, kluby vtedy viacerých neuvoľnili. O to viac si to teraz užijeme a už sa nevieme dočkať," vyjadril sa pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Naopak, druhýkrát za sebou sa pod vedením Adriána Guľu predstaví stredopoliar Peter Pokorný. Stále iba 17-ročný futbalista pravidelne nastupuje v druhej najvyššej rakúskej súťaži medzi seniormi za Liefering a aj vďaka výkonom z Portugalska si opäť vybojoval miestenku. "Pozvánka teší, som veľmi šťastný, že som opäť v tomto tíme. Dúfam, že v novembri som ukázal svoje kvality, teraz to potvrdím a ostanem tu aj naďalej. Verím, že sa dostanem do zostavy, lebo to je najdôležitejšie. Urobím pre to maximum," dodal mladý záložník.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na januárový prípravný kemp v Turecku:

Brankári: Adrián Slančík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Frederik Valach (FC Petržalka), Samuel Petráš (MŠK Žilina)

Obrancovia: Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Denis Petro (MFK Zemplín Michalovce), Alexander Mojžiš (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Kozlovský (FC Petržalka)

Stredopoliari: Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.), Péter Varga (Gyirmót SE/Maď.), Filip Blažek (Bröndby IF/Dán.), Martin Gamboš (MŠK Žilina), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Denis Baumgartner (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Šimon Štefanec (U.S. Arezzo/Tal.), Michal Tomič (MŠK Žilina), Marián Chobot (FC Nitra), Matúš Kmeť (MFK Ružomberok)

Útočníci: Róbert Boženík (MŠK Žilina), Marek Fábry (FC Nitra), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)

Náhradníci:

Dávid Šípoš (FC Nitra), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Matej Madleňák (MFK Ružomberok), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce), Vladimír Majdán (MŠK Žilina), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Mášik (MFK Skalica), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Milan Kvocera (AS Trenčín), Jozef Pastorek (Aston Villa/Angl.), Marek Bobček (MFK Ružomberok), Ladislav Almási (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Roland Gerebenits (MŠK Žilina), Rastislav Kružliak (MFK Ružomberok)

Realizačný tím:

Tréner: Adrián Guľa
Asistent trénera: Marián Zimen
Tréner brankárov: Pavel Kamesch
Kondičný tréner: Martin Kojnok
Videoanalytik: Ladislav Kubalík
Lekár: František Rigo
Fyzioterapeut: Otto Szabó
Masér: Jozef Štieber
Kustódi: Michal Beseda, Peter Paulický
Hlavný vedúci: Karol Belaník
Technický vedúci: Martin Hrnčír

Viac o téme: Adrián Guľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články