Záhoráci po odchode portugalského trénera zverili tím jeho krajanovi: Cítim, že Senica má budúcnosť

Nový tréner Ricardo Chéu s predsedom klubu Ton Caanenom
Nový tréner Ricardo Chéu s predsedom klubu Ton Caanenom

SENICA - V slovenskom futbalovom klube FK Senica sa udiala zmena na pozícii hlavného trénera. Namiesto doterajšieho kouča, Portugalčana Frederica Ricarda Cordeira Rodriguesa, zasadne na lavičku Záhorákov jeho 37-ročný krajan Ricardo Chéu.

Ako referuje oficiálna stránka senického klubu, nový šéf realizačného tímu podpísal s účastníkom Fortuna ligy 2018/2019 kontrakt na jeden a pol roka. Chéu naposledy viedol talianske mužstvo FC Rieti. "Z Talianska som odišiel 30. decembra, nebol som už viazaný zmluvou, a tak som hľadal nový projekt. Mal som na stole viacero ponúk, tá zo Senice sa ukázala ako ambiciózny projekt. Pracovať navyše v tíme, ktorý je v Európe a pôsobí v najvyššej súťaži, je vždy skvelé," povedal na úvod nový tréner FK Senica.

"Všetci tréneri chcú pre svoju kariéru iba to najlepšie. Cítim, že Senica má budúcnosť. Som tréner, ktorý sa chce zlepšovať každý jeden deň a rovnako tak pomáhať hráčom každý deň. Podobný je aj tento projekt. Chceme tu vytvoriť dobré základy, vďaka ktorým budú môcť hráči napredovať a prestúpiť do lepších klubov," doplnil kouč, ktorý má v životopise aj účinkovanie v známych portugalských kluboch CD Santa Clara, Coimbra či Peňafiel.

Asistentom nového trénera bude portugalsko-holandská dvojica Nuno Barbosa a Henk Theunissen, ktorá nahradila odchádzajúceho Lucasa Gattiho a Guida Paeza. Pred novým trénerským štábom stojí náročná úloha - za niekoľko týždňov pripraviť mužstvo na náročnú jar, v ktorej sa budú chcieť Seničania zachrániť v najvyššej slovenskej súťaži. Po jeseni sú v tabuľke na predposlednej 11. priečke s 15 bodmi. Horšie je na tom iba FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (11).

"Vo futbale je najdôležitejšia dynamika. V tomto momente musím oboznámiť hráčov ktorých máme, s mojimi futbalovými myšlienkami, pretože som prišiel počas rozbehnutej sezóny. Najdôležitejšie je ale naučiť hrať mužstvo pozitívny futbal. Jediná vec, ktorú môžem sľúbiť je práca a vášeň - všetko odovzdať tímu a bojovať o tri body doma a vonku," skonštatoval Ricardo Chéu.

Odchádzajúci kouč Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues by nemusel dlho zostať bez práce. Pred niekoľkými dňami sa objavili informácie, že má na stole ponuky z fínskej a dánskej ligy.


Tagy: FK Senica Frederico Ricardo Cordeiro Rodrigues Ricardo Chéu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
www.fksenica.eu

DISKUSIA