Slovensko v ňom ma obrovský talent: Čajkovič žiaril v trojbodovom predstavení

Maxim Čajkovič
Maxim Čajkovič

OTTAWA - Slovenský hokejista Maxim Čajkovič režíroval troma bodmi triumf tímu Saint John nad Shawiniganom 5:4 po samostatných nájazdoch v stredajšom zápase zámorskej juniorskej QMJHL. Osemnásťročný útočník strelil jeden gól, ku ktorému pridal dve asistencie, za čo si vyslúžil titul druhej hviezdy zápasu.

Čajkovič v záverečných samostatných nájazdoch nepremenil svoj pokus. Talentovaný rodák z Bratislavy odohral v doterajšom priebehu svojej premiérovej zámorskej sezóny 34 zápasov so ziskom 25 bodov (9+16).

V rovnakej súťaži prispel Oliver Okuliar dvoma asistenciami k víťazstvu domáceho Sherbrooku nad Victoriavillom 3:1. Účinnými prihrávkami sa podieľali na víťazstvách svojich tímov aj Andrej Kukuča zo Seattlu a Martin Faško-Rudáš z Everettu v rámci WHL.

CHL je súťaž zastrešujúca tri kanadské juniorské hokejové ligy - WHL, OHL a QMJHL. Víťazi týchto troch súťaží každoročne bojujú o Memorial Cup, trofej pre celkového víťaza CHL. Do súboja o tento prestížny pohár je vždy zaradený aj domáci tím.


Tagy: Oliver Okuliar Maxim Čajkovič Saint John Sea Dogs

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
sjseadogs.com

DISKUSIA