Priznanie pokornej svetovej jednotky: Musím skloniť hlavu a pustiť sa do tvrdej práce

Simona Halepová s víťazným poháromSimona Halepová s víťazným pohárom Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

MELBOURNE - Rumunská tenistka Simona Halepová (27) je znovu pripravená ukázať fanúšikom svoje umenie po tom, ako jej skorý koniec na turnaji v austrálskom Sydney ešte výraznejšie skrátil prípravu pred úvodným grandslamovým vrcholom sezóny Australian Open. Vlaňajšia miestna finalistka sa do Melbourne znovu vracia v pozícii svetovej jednotky. Na rozdiel od minulého roka však už má jeden "grandslam" vo vrecku, vlani v júni uspela na Roland Garros v Paríži.

"Je to skutočne veľký rozdiel. Dosiahla som to, po čom som dlho veľmi túžila. Získala som grandslamový titul. Teraz si môžem povedať, že som skutočná svetová jednotka. Predtým som často počúvala, že bez veľkej trofeje nie som naozajstná jednotka," povedala Halepová novinárom na tlačovej konferencii pred Australian Open a dodala: "Som skutočne šťastná. Všetko, čo som vlani dosiahla, mi dodalo viac pokoja. Snažím sa len zlepšiť sa a uvidíme, ako mi to pôjde ďalej."

Dvadsaťsedemročná Halepová prišla do Melbourne bez hlavného kouča. Koncom minulého roka opustil jej tím Austrálčan Darren Cahill. Navyše posunutá platnička v chrbte ju prinútila ukončiť sezónu už v septembri a pre následnú rehabilitáciu vynechala aj elitné podujatie WTA Finals. Napriek tomu sa druhýkrát stala na konci roka svetovou jednotkou. Na súťažné kurty sa vrátila až tento týždeň na turnaji v Sydney, kde ju v 2. kole zdolala domáca Ashleigh Bartyová dvakrát 6:4.

"Som motivovaná. Rozdiel je iba v tom, že vlani som mala v takomto čase za sebou okolo 10 až 15 zápasov a teraz iba jednu prehru. Vzala som na seba riziko a ostala som doma dlhšie ako zvyčajne. Potrebovala som oddych po mnohých turnajoch v minulom roku. Celkovo bol pre mňa celý vlaňajšok veľmi vyčerpávajúci. Teraz sa však cítim pripravená začať novú sezónu, ale stále som trochu pozadu, čo sa týka prípravy a ostrých zápasov. No nesťažujem sa. Všetko bolo tak, ako som to chcela. Teraz musím skloniť hlavu a pustiť sa do tvrdej práce," uviedla Halepová.

Rumunská tenistka zopakovala svoj úmysel začať novú sezónu bez trénera. Nájdenie nového kouča pre ňu momentálne nie je prioritou. "Pre mňa nie je jednoduché vymeniť osobu, s ktorou som strávila každý deň. Pre mňa znamená môj tím veľmi veľa. Nerada robím rýchle zmeny, ani som to v tomto prípade neplánovala. Chcem cítiť, že som pripravená na zmenu," skonštatovala Halepová a pokračovala: "Je mi jasné, že na tejto úrovni je nemožné trénovať bez kouča. V blízkej budúcnosti možno niekoho nájdem, momentálne som sama."

Halepová, ktorá nezvíťazila v súťažnom stretnutí od augustového turnaja v americkom Cincinnati, začne svoju púť v Melbourne súbojom proti nepríjemnej súperke. Na Kaiu Kanepiovú nemá najlepšie spomienky. Práve Estónka ju vyradila na vlaňajšom US Open a to hneď v 1. kole po výsledku 2:6, 4:6.

Viac o téme: Simona Halepová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alessandra Tarantino
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články