Marcel Hossa s prvými dvomi gólmi: Je obrovský, vždy pri ňom musia byť dvaja obrancovia!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Niekdajší reprezentant SR v ľadovom hokeji Marcel Hossa má za sebou prvé tri stretnutia vo florbalovej extralige mužov v drese AS Trenčín. Tridsaťsedemročný útočník má na konte dva góly, oba strelil v stretnutí 12. kola v derby proti 1. FBC Trenčín. V klube si jeho výkony pochvaľujú.

"Sme s ním spokojní. Je náročné brániť ho, najmä v priestore pred bránkou. Je obrovský, vždy pri ňom musia byť dvaja obrancovia a vďaka tomu máme viac priestoru na ploche. Z tohto pohľadu je jeho prínos veľký," povedal hrajúci tréner AS Trenčín Juraj Matejka.

Hossa počas doterajšej krátkej florbalovej kariéry ťaží zatiaľ najmä z robustnej postavy a skúseností z hokeja. "Pred bránkou odvedie veľké množstvo práce, každá nahodená loptička sa môže skončiť gólom. Vie to tam sklepnúť, tečovať, výborne cloní brankárovi vo výhľade," doplnil hrajúci kouč.

Rodák z Ilavy má však na palubovke i rezervy. "Nie je behavý ako klasickí florbalisti, má väčšiu hmotnosť a celkovo je väčší. Dokáže to nahradiť nasadením a spomenutou prácou pred bránkou. Myslím si, že ho florbal stále baví. Chce chodiť na zápasy, páči sa mu to. Verím, že sa mu u nás páči," uzavrel Matejka.

AS Trenčín je po 15. kole na 8. mieste tabuľky slovenskej extraligy mužov so ziskom 20 bodov. Rovnaký bodový zisk majú i 7. v klasifikácii Snipers Bratislava a Grasshoppers Žilina na deviatej priečke.

Viac o téme: Marcel Hossa AS Trenčín Juraj Matejka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Radovan Stoklasa
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články