UEFA upustila od dlhoročného pravidla: V Lige majstrov už na tomto nezáleží

Osemfinálový žreb Ligy majstrov
Osemfinálový žreb Ligy majstrov

NYON - Už niekoľko sezón platí pravidlo, že účastníci osemfinále futbalovej Ligy majstrov môžu v priebehu zimy zaregistrovať na súpisku maximálne trio nových hráčov. Na rozdiel od minulých ročníkov, v tejto edícii už nezáleží na tom, či títo hráči v danej sezóne nastúpili v tejto súťaži za iný klub alebo nie. Referuje o tom oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA).

Kluby museli nahlásiť zmeny na súpiskách do polnoci 1. februára, po tomto termíne už UEFA neprijme žiadne ďalšie žiadosti. Naďalej platí, že mužstvá môžu mať v zápasoch LM na lavičke siedmich náhradníkov.


Výnimkou je finálový zápas, v ktorom môže na zápasovej súpiske jednotlivých tímov figurovať až 23 hráčov.


Tagy: UEFA

Zdroj:
SITA
Foto:
UEFA

DISKUSIA

 • Sergio Agüero

  Manchester City - Tottenham Hotspur

  MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 35. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom Hotspur 1:0. Jediný gól duelu dal už v 5. minúte 18-ročný stredopoliar Phil Foden. ...

 • Stanislav Lobotka

  RC Celta Vigo - Girona FC

  VIGO - Futbalisti Celty Vigo zvíťazili v sobotňajšom zápase 33. kola španielskej ligy na vlastnom ihrisku nad Gironou 2:1. Za domácich odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

 • Juraj Kucka v zápase proti AC Miláno

  FC Parma - AC Miláno

  PARMA - Futbalisti Parmy remizovali na vlastnom ihrisku v sobotnom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej súťaže s AC Miláno 1:1. Bod pre domácich zabezpečil v 87. minúte Bruno Alves. V drese Parmy odohral ...