Z trosiek zmiznutého lietadla s Emilianom Salom vytiahli telo: Polícia má potvrdiť totožnosť obete

Vrak lietadla, v ktorom cestoval Emiliano Sala
Vrak lietadla, v ktorom cestoval Emiliano Sala

LONDÝN - Britským špecialistom sa podarilo z trosiek zmiznutého lietadla, na ktorého palube bol aj argentínsky futbalový útočník Emiliano Sala, vytiahnuť telo jednej z obetí. Zatiaľ však nie je známe, či ide o futbalistu alebo pilota Davida Ibbotsona. Telo najskôr preskúma obhliadač mŕtvol a polícia má v dohľadnom čase potvrdiť totožnosť obete.

Lietadlo, ktoré zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom, objavili pred niekoľkými dňami na morskom dne v hĺbke 63 metrov. Najväčším prekvapením bolo, že tam bol takmer celý stroj. Krátko po jeho objavení zverejnili svetové médiá fotografiu vraku lietadla, v ktorom sa podľa informácií od pátracieho tímu nachádzalo aj jedno jasne viditeľné telo.

Emiliano Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League - tímom City. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo. Keď prelietavalo nad oblasťou ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili. Salova rodina sa s tým nechcela zmieriť a zorganizovala súkromné pátranie. Jeho vedením poverili uznávaného experta Davida Mearnsa.


Tagy: Emiliano Sala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
reuters

DISKUSIA