Nadšený Zuzula chváli zázračnú Vlhovú: Neuveriteľná náhoda, striebro vo vzácny deň!

Timotej Zuzula
Timotej Zuzula

ARE - Petra Vlhová nezískala v piatok v Are svoju prvú medailu. A ani prvú individuálnu a ani z vrcholného jednorázového podujatia. Sedem rokov späť - slalomový bronz na juniorských MS v Roccarase a zlato na zimnej olympiáde mládeže v Innsbrucku. Päť rokov späť - zlato v slalome na MSJ Jasnej.

Pred dvoma rokmi slávne striebro na najvyššom majstrovskom fóre v súťaži tímov v St. Moritzi. Kde siahala na pódium v slalome (4. miesto). Veronika Velez-Zuzulová siahala ešte viac a z medailovej pozície v 2. kole vypadla. Timotej Zuzula, smutný, že jeho dcére chýbal opäť len krôčik, vtedy povedal: "Bolo to tam natesno. Veronike sa potom stalo to, čo sa jej stalo a Peťa mohla ísť na pódium. Nevyšlo to, ale Petra má ešte všetko pred sebou. Tie medaily u nej určite ešte prídu."

V Are teda prišla prvá, ktorú mal Zuzula na mysli. Individuálna.  Opäť striebro na MS, po trochu rozporuplnom slalome maličký kúsok od zlata v alpskej kombinácii. "Zjazd som nepozeral, bol som na tréningu, ale slalom som videl. Ťažko to hodnotiť od televízora, ale mal som pocit, že tam bol agresívny sneh, ktorý Peti nesedí. A išlo to dosť rovno, strmšie bolo až po tom záverečnom skoku. Ťažko povedať, lebo zase slalomárky majú na rovinách výhodu, že vedia lepšie zrýchliť. Nechcem to rozoberať, veď strieborná medaila je fantastická. Je to história. A dalo sa to naozaj čakať," konštatoval Zuzula.         

Historický slovenský úspech na šampionáte prišiel po 15 rokoch presne v deň, keď sa zrodil historický úspech vo Svetovom pohári. Lebo 8. februára 2004 stála po slalome v nemeckom stredisku Zwiesel-Arber prvá lyžiarka samostatného Slovenska na pódiu vo Svetovom pohári. Tretie miesto obsadila vtedy mladučká Veronika Zuzulová. Ďalší míľnik pridala, tiež v mladom veku, Petra Vlhová - vicemajsterka sveta v súťaži alpskej všestrannosti. 


Tagy: Petra Vlhová Timotej Zuzula

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA