Slováci do bodky plnili pokyny kanadského trénera: Sersen zhodnotil zápas proti Rusku

Kapitán Michal Sersen s víťaznou trofejou
Kapitán Michal Sersen s víťaznou trofejou

BRATISLAVA - Skúsený hokejista Michal Sersen zdvihol ako prvý v sobotu nad hlavu pohár za víťazstvo Slovákov v domácom medzinárodnom turnaji Kaufland Cup 2019. Pri suverénnom triumfe nad olympijským tímom Ruska 5:1 viedol reprezentáciu SR ako kapitán. "Céčko" na dres dostal od zraneného Rastislava Špirka v úvodnom súboji bratislavského podujatia proti Bielorusku (2:1 po sam. nájazdoch).

Tridsaťtriročný obranca HC Slovan Bratislava bol s výkonom svojho tímu na Kaufland Cupe spokojný. "Utvárali sme si šance a najmä sme ich dokázali premieňať. Som veľmi rád, že sme súperovi odskočili už v druhej tretine a myslím si, že sme triumfovali zaslúžene. Alfa a omega je vždy dobrá defenzíva. Na tom môžeme stavať. Obaja brankári na tomto turnaji výborne zachytali. Myslím si, že sme hrali komplexne dobre," povedal Sersen.

Podľa jeho slov zverenci Craiga Ramsayho takmer do bodky plnili pokyny kanadského trénera. "Obrancovia sa snažili zapájať do útoku, keď sa ho dalo podporovať. Takisto nám útočníci pomáhali v defenzíve. Bolo to super," zhodnotil rodák z Gelnice.

Triumf nad olympijským tímom Ruska podľa neho v žiadnom prípade neradno znevažovať. "Kto vie, s akým tímom sa Rusi predstavia na majstrovstvách sveta. Pravda je však taká, že všetci hráči, ktorých zobrali na turnaj do Bratislavy, hrajú v KHL, čo je veľmi kvalitná súťaž. Hrajú v dobrých tímoch, takže určite všetci vedia hrať hokej. Ja by som ich vôbec nepodceňoval, pretože možno majú mladý tím, ale aj my sme mali veľa mladých hráčov a triumfovali sme, dá sa povedať, rozdielom triedy. To je dôležité," vyhlásil skúsený zadák a pokračoval: "Zápas proti Rusku mal všetko, čo by mal mať dobrý hokej. Bolo tam nasadenie, pekné góly, osobné súboje. Takto by to malo vyzerať."

Sersen verí, že reprezentanti SR vnímajú blížiaci sa príchod MS 2019 v Bratislave a Košiciach a všetci sa chcú pobiť o účasť na nich. "Myslím si, že každý jeden z nás by sa chcel dostať do záverečnej nominácie na domáci svetový šampionát. Všetci vieme, aká bude atmosféra, hrá sa na Slovensku, nie je o čom," uviedol. V reprezentácii SR, ktorá ovládla domáci Kaufland Cup 2019 figurovalo viacero mladých hokejistov. Skúseného kapitána ich výkon potešil. "Som veľmi spokojný s tým, ako hrali mladí chalani," uzavrel Michal Sersen.


Tagy: Rusko Slovensko ichal Sersen

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Braňo Bibel

DISKUSIA