Šatan nepreceňuje výkony na domácom turnaji: Jedna lastovička leto nerobí

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia sa na poslednom turnaji pred májovými domácimi majstrovstvami sveta ukázala v dobrom svetle. Zverenci trénera Craiga Ramsayho na Kaufland Cupe v Bratislave zdolali vo štvrtok Bielorusko 2:1 po samostatných nájazdoch a v sobotu aj olympijský tím Ruska 5:1. Kým štvrtkový úspech bol pre Slovákov poriadne vydretý, v sobotu na ľade dominovali a zaslúžene triumfovali. Generálny manažér výberu SR Miroslav Šatan preto nemohol byť nespokojný.

"Myslím si, že sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Mali sme veľkú snahu rýchlo pristupovať k ruským hráčom. Hrali sme rýchlo tak, ako to Craig už dva roky chlapcom vysvetľuje. Do bodky sme splnili to, čo sa chlapcov snaží už dlho učiť. Našou iniciatívou sme nedovolili súperovi, aby rozvinul svoje typické kombinácie a „kolotoče“. Myslím si, že z toho možno boli aj trochu frustrovaní. A bolo to vďaka našej aktívnej hre," zhodnotil sobotňajší zápas Šatan.

Na podujatí v Bratislave sa v pozitívnom duchu ukázali viacerí slovenskí hokejisti. "Dá sa vypichnúť celé mužstvo, ako bojovalo a snažilo sa. Chlapci plnili veci, ktoré od nich chceme. Sami videli, ako to funguje, keď sa to plní do bodky. Je potom pre súpera veľmi ťažké hrať proti takému systému. Výkon zo zápasu proti Rusku je veľmi sľubný a pozitívny. Pokojne by som povedal, že to bol jeden z najlepších výkonov za niekoľko rokov. Vyzeralo to dobre, ale nesmieme sa s tým uspokojiť, pretože jedna lastovička leto nerobí. Verím, že takých výkonov v príprave uvidíme viac a najmä potom v máji na MS," pokračoval niekdajší reprezentant.

Kapitán Michal Sersen s Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Braňo Bibel

Dobrý dojem zanechali viacerí mladíci, napríklad Samuel Buček či Róbert Lantoši. "Videli sme v nich potenciál a vedia ho využiť. Ich výkony nás tešia a veríme, že takých výkonov uvidíme viac," prezradil Šatan, ktorý ešte ako hráč získal so slovenskou reprezentáciou všetky štyri medaily na MS vrátane zlata z Göteborgu 2002. "Veľa hráčov má šancu prehovoriť do nominácie na majstrovstvá sveta, ale ešte nás čaká play-off v kluboch a aprílová príprava s deviatimi duelmi. Najdôležitejšie asi budú výkony v apríli. Veľa hráčov ukázalo potenciál. Asi sme verili správnym typom. Uvidíme, ako sa popasujú o miesto v kádri na šampionát," poznamenal.

Samuel Buček a Libor Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Braňo Bibel

Najmä 20-ročný krídelník Buček upútal svojou hrou, ale blysol sa aj dvoma gólmi v sobotu do siete Rusov. "Odkedy sa vrátil do Nitry a zavolali sme ho do tímu, tak mu akoby stúplo sebavedomie a dá sa povedať, že začal byť pre Nitru veľmi efektívny. Zdá sa, že jeho hokejový rast ide správnym smerom a verí si nielen na ligovej, ale už aj na reprezentačnej úrovni. Dúfam, že sme o ňom nepočuli poslednýkrát. Vyzerá ako nádej smerom do budúcnosti," poznamenal Šatan.

Veľkou devízou hry slovenského tímu v sobotňajšom úspešnom súbojom proti Rusku bola rýchlosť. "Rýchlosť je správne slovo pri analýze tohto duelu a dôvodoch nášho úspechu. Toto sa Craig snaží vniesť do našej hry. Vsádzame v tíme prevažne na dobrých korčuliarov a ak plnia stanovenú taktiku, tak tá rýchlosť začína byť pre súperov nepríjemná," dodal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Jaroslav Novák
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články