Vlhová opustila dejisko majstrovstiev: Shiffrinová s Petrou nechcela trénovať

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová

AARE - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa po zisku striebornej medaily v kombinácii na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare presunula s celým svojim tímom zo švédskeho Aare do nórskeho Trysilu, kde v uplynulých troch dňoch trénovala obrovský slalom.

"Našli sme tam výborné podmienky na nerušený tréning. V tomto stredisku sa pripravovala aj Mikaela Shiffrinová. Každý tím však mal k dispozícii inú sekciu kopca, keďže Mikaela nechcela s Petrou trénovať," povedal Boris Vlha, stabilný člen tímu Vlhovcov a Petrin brat , v rozhovore pre denník Šport.

Vlhová je jednou z favoritiek obrovského slalomu žien v Aare. Na začiatku tejto sezóny ešte nebola členkou užšej špičky v obrovskom slalome, ale víťazstvá v rakúskom Semmeringu a slovinskom Maribore ju vyniesli až na priebežnú tretiu priečku v hodnotení tejto disciplíny vo Svetovom pohári. Prvé kolo štvrtkovej súťaže žien so začiatkom o 14.15 h postaví jej taliansky tréner Livio Magoni. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) o tom informovala na svojej internetovej stránke a potvrdil to aj zdroj z prostredia tímu Vlhovcov. Druhé kolo, ktoré sa začne o 17.45 h pod umelým osvetlením, bude stavať tréner talianskeho tímu Gian Luca Rulfi.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR

DISKUSIA