VIDEO Diváci svedkami bombového zápasu: Triler do poslednej loptičky, hráči vytvorili rekord!

Reilly Opelka
Reilly Opelka

NEW YORK - Súboj amerických tenisových "veží" Reillyho Opelku a Johna Isnera v semifinále turnaja v New Yorku priniesol ďalšiu prestrelku v počte es i tie-breakov a opäť ju vyhral Opelka.

Skúsenejšieho krajana a nasadenú jednotku vyradil podobne ako pred mesiacom na Australian Open. V prvom finále na okruhu ATP si Opelka zahrá proti kanadskému kvalifikantovi Braydenovi Schnurovi.

Na grandslame v Melbourne Opelka a Isner odohrali štyri tie-breaky a dohromady nastrieľali 87 es. V sobotu v New Yorku mal Opelka 43 es a Isner tridsaťosem, čo je v súčte (81) novým rekordom trojsetového zápasu na ATP Tour.

Navyše Opelka dokázal Isnerovi v druhom sete odvrátiť šesť mečbalov, než vyhral maratónsky tajbrejk 16:14. "Nechcem si príliš pripúšťať tlak. Nie je koniec sveta, keď prehrám," povedal dvadsaťjedenročný Američan.

O prvý titul si zahrá proti prekvapeniu turnaja Schnurovi, až 154. hráčovi rebríčka. Kanaďan, ktorý až do tohto týždňa nevyhral na okruhu jediný zápas, v sobotu zdolal iného domáceho tenistu Sama Querreyho 7: 6, 4: 6 a 6: 3.


Tagy: John Isner Reilly Opelka

Zdroj:
ČTK
Foto:
Twitter/ATP World Tour; Video: YouTube

DISKUSIA