Setová jednotka vysvetľuje vyhadzov trénera: Každý si myslí, že išlo o peniaze!

Naomi OsakováNaomi Osaková Zdroj: SITA/AP/Mark Schiefelbein

DUBAJ - Aktuálna ženská tenisová jednotka Naomi Osaková oznámila minulý týždeň ukončenie spolupráce so svojím doterajším trénerom Saschom Bajinom. Dvadsaťjedenročná Japonka sa k tomuto kroku odhodlala iba 16 dní po triumfe na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

"Každý si myslí, že išlo o peniaze," uviedla podľa BBC Osaková a pokračovala: "Vždy bude pre mňa na prvom mieste vlastné šťastie a nie úspechy. Nechcem nič z toho obetovať, len aby som niekoho udržala vo svojom tíme."

Spolupráca Osakovej a Bojina sa začala v decembri 2017. V nasledujúcom období získala Osaková tri významné tituly. Triumfovala na prestížnom turnaji v Indian Wells a dvoch grandslamových podujatiach za sebou - US Open 2018 a Australian Open 2019. Po januárovom triumfe v Melbourne sa dostala na čelo rebríčka WTA ako prvá tenistka alebo tenista z Ázie.

Podľa Japonky sa prvé nezhody medzi ňou a koučom začali už počas úvodného turnaja veľkej štvorky v sezóne. "Myslím si, že ľudia si všimli, že sa spolu bavíme inak ako predtým," povedala Osaková na prebiehajúcom turnaji v Dubaji a dodala: "Nepoviem o ňom nič zlé, pretože som mu vďačná za všetko, čo pre mňa urobil. V Melbourne som sa snažila nemyslieť na to."

Osaková ďalej uviedla, že by chcela mať nového kouča už na prestížnom turnaji v americkom Indian Wells (4. - 17. marca). "Pre mňa je najdôležitejšie, aby som neustále myslela pozitívne. Nechcem mať v tíme človeka, ktorý pôsobí negatívne. To by bolo najhoršie. Chcem mať pri sebe osobu, ktorá mi povie všetko priamo a nie za mojim chrbtom. To je pre mňa najdôležitejšie," skonštatovala Osaková na záver.

Viac o téme: Naomi Osaková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mark Schiefelbein
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články