Sekera sa vrátil do najlepšej ligy sveta: Nie je to o tele, ale hlave!

Andrej Sekera
Andrej Sekera

EDMONTON - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera má po niekoľkomesačnej pauze zavinenej zranením achilovky za sebou premiérový zápas v zámorskej NHL. V utorok nastúpil v drese Edmontonu Oilers proti Arizone Coyotes (2:3 po sam. nájazdoch, pozn.). Predtým sa bol rozohrať v nižšej zámorskej súťaži AHL, kde za Bakersfield Condors odohral päť stretnutí.

"Som naozaj nadšený. Bol to pre mňa veľmi dlhý čas," povedal pre Edmonton Sun 32-ročný rodák z Prievidze, ktorý si počas augustovej letnej prípravy roztrhol achilovku a pre vážne zranenie musel pauzovať takmer šesť mesiacov.

Sekera verí, že postupne naberie zápasovú istotu a bude patriť k platným členom mužstva "olejárov". "Ešte potrebujem zlepšiť načasovanie niektorých vecí, zžiť sa s tímom a lepšie spoznať herný systém, čo sú záležitosti, ktoré by som po 50 odohraných zápasoch robil automaticky. Budem sa snažiť hrať jednoducho, vždy prihrať najbližšiemu voľnému spoluhráčovi a na ľade veľa komunikovať. Je to iba z 20 % o tele, z 80 % je všetko o hlave. Musím sa dostať do hernej pohody," dodal skúsený bek.

Niekdajší hráč Buffala Sabres či Caroliny Hurricanes ocenil možnosť nastúpiť v piatich zápasoch AHL. "Bol som si zahrať v nižšej lige. Pomohlo mi to. Mohol som si vyskúšať mnoho vecí, chlapci v Bakersfielde hrajú naozaj veľmi tvrdo. Pomohli mi dostať sa tam, kde som teraz," skonštatoval Sekera.


Tagy: Andrej Sekera Edmonton Oilers

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
nhl.com

DISKUSIA