Iba 18-ročný brankár Slovana sa v KHL červenal: VIDEO lacného gólu cez celé ihrisko!

Gólové oslavy hokejistov JokerituGólové oslavy hokejistov Jokeritu Zdroj: jokerit.com

HELSINKI - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Jokeritu Helsinki vysoko 1:7. V bránke belasých sa predstavil mladučký iba 18-ročný gólman Michal Vojvoda, ktorý na zápas vo Fínsku určite nebude spomínať v dobrom.

Slovanisti absolvovali duel s jediným brankárom, keďže Jakuba Štěpánka, ktorý dostal dištanc na päť zápasov za inzultáciu rozhodcu v pondelkovom zápase v Rige, nahradil len osemnásťročný Vojvoda. Ten na ľade silného súpera prežil mimoriadne náročných 60 minút a z 28 striel domácich pustil až sedem gólov.

Mrzieť mladého brankára určite bude situácia z 58. minúty, kedy domáci obranca Oliver Lauridsen pri vlastnom oslabení len nevinne vyhadzoval puk z vlastnej obrannej tretiny. Ten sa na počudovanie všetkých cez celé ihrisko dostal až za chrbát Vojvodu. Dánsky zadák týmto gólom navyšoval vedenie domácich už na hrozivých 7:0, ktoré už o pár sekúnd aspoň čestným úspechom belasých korigoval Adam Liška.

"Belasí" neuspeli tretíkrát za sebou. Sezónu zakončia v piatok 22. februára v Soči. Dosiaľ v nej nazbierali iba 15 víťazstiev (desať v riadnom hracom čase) - najmenej počas pôsobenia v KHL.

Viac o téme: Jokerit Helsinki HC Slovan Bratislava Oliver Lauridsen Michal Vojvoda
  • Zdroj: športky, SITA, TASR