Výbuch počas zápasu ho príde draho: Brankárovi Slovana hrozí vysoký trest

Brankár Jakub Štěpánek
Brankár Jakub Štěpánek

RIGA - Brankár hokejistov HC Slovan Bratislava Jakub Štěpánek si poriadne zavaril. V pondelňajšom stretnutí proti domácemu Dinamu Riga (0:5) od zlosti svojou hokejkou udrel do zlomenej hokejky na zemi a odpálil ju smerom na hlavného rozhodcu. Ten českého gólmana "za odmenu" poslal rovno do šatne a jeho miesto v 43. min zaujal 18-ročný Michal Vojvoda, ktorý pri premiére v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) inkasoval tri góly. Brankárskej jednotke Slovana teraz hrozí dištanc na päť až desať zápasov.

Nešportovému gestu predchádzala situácia, keď Štěpánkovi clonil vo výhľade rôznymi pohybmi útočník Dinama Brandon McMillan. To sa gólmanovi "belasých" vôbec nepáčilo a súpera zložil k zemi tvrdým krosčekom. Za to ho arbitri vylúčili na dve minúty, následne za spomenutý incident s hlavným rozhodcom dostal aj osobný trest do konca zápasu.

Štěpánkov výlev emócii už rieši disciplinárna komisia KHL. "Podľa reglementu mu hrozí trest na päť až desať súťažných zápasov. Záleží na rozhodnutí komisie. Slovan v tejto sezóne nastúpi už iba dvakrát. Ak Štěpánek dostane trest na viac zápasov, prenesú sa mu do ďalšej sezóny," povedal podľa championat.ru šéf "disciplinárky" KHL Valerij Kamenskij. Zverenci trénera Vladimíra Országha sa predstavia ešte v Helsinkách proti Jokeritu, sezónu ukončia v Soči.


Tagy: HC Slovan Bratislava Valerij Kamenskij Jakub Štěpánek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA