Spartak Trnava výrazne osekal káder: Z tímu odišla až štvorica hráčov!

Hráči Spartaka Trnava v akcii
Hráči Spartaka Trnava v akcii

TRNAVA - Káder FC Spartak Trnava sa tesne pred uzavretím prestupového obdobia zúžil o kvarteto futbalistov. Lukáš Lupták sa dohodol na prestupe s Třincom a Oliver Janso si bude obliekať dres ďalšieho českého druholigistu z Ústí nad Labem, ktorému patrí v tabuľke 6. miesto. Na hosťovanie do konca sezóny 2018/2019 odišla dvojica "andelov" - brankár Peter Urminský do AS Trenčín a chorvátsky ofenzívny stredopoliar Filip Dangubič do ďalšieho klubu slovenskej Fortuna ligy FK Senica.

"Koncom minulého týždňa prišla prestupová možnosť z Třínca pre Lukáša Luptáka. FC Spartak mu po vzájomnej dohode rozviazal kontrakt a odobril odchod. Rovnako to bolo aj v prípade Jansa," cituje oficiálna internetová stránka trnavského klubu slová generálneho manažéra Spartaka Mariána Černého, ktorý pripomenul, že odchody sú spôsobené najmä šírkou kádra. Ekonomicky či priestorovo by "neutiahli" taký veľký počet hráčov. "Okrem toho sa na začiatku zimnej prípravy pripojili k hlavnému tímu piati dorastenci. V kabíne vznikol pretlak. Niektorí by hrali oveľa menej alebo v juniorke. Umožnili sme im ísť do klubov, kde budú patriť k stabilným členom," poznamenal ďalej M. Černý.

V prípade Petra Urminského by talentovaný 19-ročný odchovanec po príchode skúseného českého gólmana Petra Boleka nedostal veľkú "minutáž", a tak smeruje do AS Trenčín, kde pri zranení Igora Šemrinca môže zabojovať o post jednotky medzi žrďami. Ďalší brankár Spartaka, 20-ročný Dominik Takáč, sa na jar predstaví v drese trnavskej juniorky. "Snažili sme sa im nájsť čo najlepšiu alternatívu, aby chytali pravidelne," zdôraznil generálny manažér Marián Černý. Pokiaľ ide o 23-ročného chorvátskeho stredopoliara Filipa Dangubiča, trnavský klubový web informuje, že zotrvaním Erika Grendela a návratom Štefana Pekára z "juniorky" vznikla na pozícii podhrotového hráča silná konkurencia. Dangubič tak odišiel do leta na hosťovanie do Senice.


Tagy: FC Spartak Trnava Lukáš Lupták Oliver Janso

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
spartak.sk

DISKUSIA