VIDEO Účastník MS v lyžovaní Prieložný o zákulisí: Čo Vlhová predvádza, to je neskutočné!

Štúdio Športiek s Matejom Prieložným
Štúdio Športiek s Matejom Prieložným

BRATISLAVA - V našej novej relácii tentoraz moderátor Športiek Robert Kmeťo vyspovedal účastníka Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní Mateja Prieložného, ktorý nám prezradil množstvo zaujímavých informácií zo zákulisia tohto nielen fyzicky, ale aj finančne náročného športu. Reč bola okrem bratov Žampovcov aj o fenomenálnej Petre Vlhovej.

Spoločne s Matejom Prieložným sme sa zamerali na zaujímavé témy vrátane financií, konkrétne koľko môže stáť sezóna začínajúceho alebo profesionálneho športovca v alpskom lyžovaní. Lacný "špás" to však, ako ste určite predpokladali, nie je. "Najdrahšie sú jednoznačne letenky a materiál. Zväz sa snaží pomáhať, ale tá podpora je malá, sezóna je náročná a dlhá. Samozrejme, dá sa vyskladať aj lacnejšia sezóna, ale to sa dostanete len do okolia Slovenska," vyjadril sa Matej Prieložný.

Moderátor Robert Kmeťo sa aktuálne najlepšieho Slováka v Super G pýtal aj na fenomenálnu Petru Vlhovú. "Petra predvádza vynikajúce výsledky, je to neskutočné! Je to pravý, kompletný športovec. Ona je ten typ, ktorý si úspech musel vydrieť," prezradil Prieložný, ktorý sa s Petrou stretol ako junior aj na tréningoch. 

Koľko teda stojí športovca sezóna na rok v sumách? Aké sú rozdiely vo vybavení zjazdového lyžiara pri zjazde, obrovskom slalome, prípadne slalome? Toto všetko a mnoho iného sa dozviete v našom VIDEU nižšie. 


Tagy: Matej Prieložný

Zdroj:
športky
Foto:
Športky.sk; Video: Športky.sk

DISKUSIA