V play-off to bude súboj Dávida s Goliášom: Odhodlaná Detva sa chce postarať o prekvapenie

Tomáš Török ešte v drese Banskej Bystrice
Tomáš Török ešte v drese Banskej Bystrice

DETVA - Hokejisti HC 07 Detva stoja pred tzv. "mission impossible". Po postupe do štvrťfinále Tipsport ligy 2018/2019 ich čaká v boji o účasť v najlepšej štvorici víťaz základnej časti súťaže HC '05 iClinic Banská Bystrica. "Podpoľanci" sa umiestnili až na 10. mieste, ale v predkole play-off o postup do štvrťfinále vyradili siedme Nové Zámky (3:1 na zápasy) a chcú pokračovať v spanilej jazde. Špeciálnu motiváciu spomedzi hráčov Detvy má najmä útočník Tomáš Török, ktorý v tejto sezóne hral aj za banskobystrických "baranov", vedenie klubu ho však v priebehu sezóny poslalo práve k svojmu stredoslovenskému rivalovi.

"Priznám sa, chcel som, aby to takto dopadlo. Napokon sa to stalo a som za to vďačný. Dáme do zápasov všetko a verím, že potrápime majstra," povedal 23-ročný krídelník v rozhovore pre web hokejovysvet.sk. Detva sa medzi slovenskou elitou pohybuje iba v druhej sezóne po sebe. Aj v pozícii jasného outsidera jej hráči veria, že môžu dôstojne vyzvať majstra z ostatných dvoch sezón.

"Ak by sme hrali bez vylúčení a každý jeden v našom tíme odovzdá viac ako stopercentný výkon, tak verím, že Banskú Bystricu môžeme potrápiť a aj zdolať. Musí sa tam však stretnúť veľmi veľa vecí. Musíme byť zdraví, musí nám zachytať brankár a podržať nás tak ako v predkole play-off proti Novým Zámkom. To, že hráme proti Bystrici, je predovšetkým zásluha nášho brankára. Kvalita kádra je pod Urpínom obrovská, no my sme partia chlapcov, ktorá môže niečo dokázať aj proti takto silnému súperovi. Viem, že Detva ich už párkrát zdolala. Pôjdeme tam s pokorou, ale aj s veľkým odhodlaním," vyjadril sa Török.

Z posledných piatich meraní síl Detva dvakrát zvíťazila, "červeno-bieli" triumfovali tri razy. Török, ktorý nazbieral počas sezóny za oba tímy dovedna 11 kanadských bodov (5+6), zdôraznil, že jeho tím určite nebude pociťovať žiaden tlak. "My už nemáme čo stratiť, pretože sme v sezóne dosiahli veľa. Teraz si to môžeme len užívať, pretože ten tlak bude na Bystrici. Pevne verím, že s nami bude mať problém," uzavrel Tomáš Török.


Tagy: HC 07 Detva HC '05 iClinic Banská Bystrica Tomáš Török

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA