VIDEO Makov Petrohrad nestačil na Villarreal: Súper kontroloval hru, druhý gól nás položil

Slovenský hráč Zenitu Róbert Mak (vpravo) bojuje o loptu s Pablom Fornalsom z Villarrealu
Slovenský hráč Zenitu Róbert Mak (vpravo) bojuje o loptu s Pablom Fornalsom z Villarrealu

PETROHRAD - Zenit Petrohrad si skomplikoval situáciu pred odvetou osemfinále futbalovej Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovom prvom zápase nevyužil domáce prostredie a prehral s Villarrealom 1:3. Nepomohla mu ani asistencia slovenského reprezentanta Róberta Maka.

Ten sa dostal v závere polčasu k odrazenej lopte, netrafil ju však ideálne a jeho pokus "upratal" do bránky hostí Sardar Azmoun, zimná posila z Rubinu Kazaň. Mak hral za ruský klub do 72. minúty.

Domácich môže mrzieť najmä druhý polčas, keď inkasovali dvakrát v priebehu siedmich minút. "Druhý gól nás položil. Súper kontroloval hru, nepustil nás k lopte a my sme sa nedokázali presadiť. Spravili sme veľa chýb. V závere sme síce mali nejaké šance, ale nedokázali sme ich premeniť," povedal na oficiálnom webe Zenitu tréner domáceho tímu Sergej Semak.

Ak chcú jeho zverenci pomýšľať na postup do štvrťfinále EL, budúci týždeň musia v Španielsku streliť minimálne tri góly. Hoci na Petrohrad čaká mimoriadne náročná úloha, Semak sa nevzdáva: "Vo futbale je všetko možné. Musíme sa zodpovedne pripraviť a zabojovať." 


Tagy: Róbert Mak Zenit Petrohrad

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP Photo/Dmitri Lovetsky; Video: hoofoot.com

DISKUSIA