Paulína Fialková sa vôbec nespoznávala, sestru Ivonu vo Švédsku pribrzdili žalúdočné problémy

Paulína Fialková
Paulína Fialková

ÖSTERSUND - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová získala zlatú medailu v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde pred Nórkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou a bronzovou Nemkou Laurou Dahlmeierovou. V poli 94 pretekárok sa príliš nedarilo ďalšej veľkej slovenskej nádeji Paulíne Fialkovej.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila po 4 chybách na strelnici 48. miesto. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka nenadviazala na výborné výkony z pretekov Svetového pohára, keď jej v priebežnom poradí celkového hodnotenia patrilo pred MS skvelé šieste miesto.

"Dnes už nesnežilo, ale trať bola naďalej hlboká. To však nebol problém. Snažila som sa urobiť všetko ako som si naplánovala, ale skrátka to nevyšlo. Neviem, čo sa mohlo stať. Ja som sa vôbec nespoznávala. Nechápala som, ako som mohla urobiť štyri chyby na strelnici. Je to proste veľa a musím si to vyhodnotiť," uviedla Paulína Fialková pre RTVS.

Mladšia sestra Paulíny Ivona Fialková finišovala na 33. pozícii. Na strelnici minula 2 terče. Kvarteto Sloveniek v štartovom poli doplnila Terézia Poliaková, ktorá sa po 4 nepresných výstreloch umiestnila na 86. priečke.

"Dve chyby boli veľa v týchto poveternostných podmienkach. Nie som spokojná ani so svojím behom. Asi som to prekombinovala so stravou, alebo mi nesadla voda, ktorú tu pijeme. Mala som nejaké žalúdočné problémy. V stíhacích pretekoch sa budem snažiť dať do toho všetko, aby som si posunula na lepšie pozície," skonštatovala pre RTVS Ivona Fialková.

Víťazná Kuzminová a obe sestry Fialkové si vybojovali právo účasti v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km.


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková Ivona Fialková

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA