VIDEO Manchester City jasne demonštroval svoju silu: Sedemgólový uragán do siete Schalke!

Sergio AgüeroSergio Agüero Zdroj: SITA/AP/Martin Rickett

MANCHESTER - Do štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019 sa suverénne kvalifikoval úradujúci anglický šampión Manchester City, ktorý doma deklasoval Schalke 04 Gelsenkirchen 7:0, predtým v Nemecku uspel 3:2. Manchester City rozhodol o postupe do ďalšie fázy už v prvom polčase.

Anglický zástupca chcel od začiatku stretnutia nadviazať na víťazstvo 3:2 z prvého zápasu na nemeckej pôde a už v 35. min sa presadil Sergio Agüero z nariadenej penalty. Tridsaťročný Argentínsky zakončovateľ skóroval aj o tri minúty neskôr, keď mu v pokutovom území pekne posunul loptu pätičkou Raheem Sterling a Agüero druhý raz prepasíroval loptu za brankára Ralfa Fahrmanna. "Ctizens" sa do polčasu presadili aj tretíkrát, keď v 43. min skóroval Leroy Sané po krásnom vysunutí od Oleksandra Zinčenka. Po zmene strán pridal štvrtý gól Sterling prudkou strelou ku žrdi z vnútra šestnástky v 56. min. Piaty presný zásah tímu z Etihad Stadium pridal o 15 minút neskôr Bernardo Silva a gólový poltucet dosiahol ManCity vďaka striedajúcemu 18-ročnému mladíkovi Philovi Fodenovi. Skóre na devastujúcich 7:0 upravil ďalší zo striedajúcich hráčov Gabriel Jesus v 84. min. Zverenci Pepa Guardiolu sa tak podľa očakávaní predstavia vo štvrťfinálovej fáze LM.

Konečný výsledok utorňajšieho odvetného stretnutia osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

Manchester City (Ang.) - Schalke 04 (Nem.) 7:0 (3:0) /prvý zápas 3:2/ - postúpil Manchester City
Góly: 35. a 38. Agüero (prvý z pok. kopu), 43. L. Sané, 56. Sterling, 71. Bernardo Silva, 78. Foden, 84. Gabriel Jesus, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Zostavy:
Manchester City: Ederson - Walker, Danilo, Laporte (72. Delph), Zinčenko - Bernardo Silva, Gündogan, David Silva (64. Foden) - Sterling, Agüero (64. Gabriel Jesus), L. Sané
Schalke 04: Fährmann - Bruma, Stambouli, S. Sané, Oczipka - Serdar - McKennie (74. Mendyl), Konopľanka, N. Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) - Embolo (69. Skrzybski)

Viac o téme: Schalke 04 Manchester City
  • Zdroj: TASR, SITA