VIDEO Český futbal na nohách: Slavia v infarktovom zápase vyradila Sevillu!

Miroslav Stoch sa raduje Miroslav Stoch sa raduje Zdroj: slavia.cz

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentantom Miroslavom Stochom sa po veľkej dráme prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019. V osemfinále vyradili päťnásobného šampióna súťaže FC Sevilla, po remíze 2:2 v prvom dueli zvíťazili vo štvrtkovej domácej odvete nad španielskym klubom 4:3 po predĺžení.

Hráči z českej metropoly mali na domácom trávniku výhodnú východiskovú pozíciu, keď u súpera remizovali 2:2. "Zošívaní" v riadnom hracom čase dvakrát viedli, ale favorizovaný španielsky tím v oboch prípadoch vyrovnal a posunul duel do predĺženia. Andalúzania sa v ňom ujali vedenia a v tomto momente potrebovali Pražania na postup dva góly. Ťažkú úlohu napokon zvládli, keď najskôr vyrovnal striedajúci Mick van Buren a v 119. minúte poslal Slaviu do ďalšej fázy súťaže Ibrahim Benjamin Traoré, ktorého strelu na bránkovej čiare nedokázal zastaviť dánsky obranca Simon Kjaer. Slovenský reprezentant Miroslav Stoch hral v drese postupujúceho tímu do 93. minúty.

Slavia Praha (ČR) - FC Sevilla (Šp.) 4:3 po predĺžení (2:2, 1:1) - prvý zápas 2:2, do štvrťfinále postúpila Slavia Praha
Góly: 14. Ngadeu-Ngadjui, 47. Souček (z pok. kopu), 102. Van Buren, 119. I. Traoré - 44. Ben Yedder (z pok. kopu), 54. El Haddadi, 98. Vázquez, rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)