VIDEO Dobrú formu na Indian Wells zastavilo zranenie: Dnes ráno to vyvrcholilo!

Gael Monfils
Gael Monfils

INDIAN WELLS - Kanadský tenista Milos Raonic a Rakúšan Dominic Thiem si zahrajú proti sebe v semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 v americkom Indian Wells (dotácia 9 035 428 USD, tvrdý povrch). Raonic potvrdil papierové predpoklady a postúpil cez Srba Miomira Kecmanoviča, čiernohorský rodák zdolal mladého "lucky losera" 6:3, 6:4. Pre 19-ročného Kecmanoviča bola účasť vo štvrťfinále prestížneho podujatia zatiaľ najväčším úspechom kariéry. Raonic je finalista z Indian Wells Tennis Garden z roku 2016.

Na druhé štvrťfinále vo štvrtok ani nedošlo. V skvelej forme hrajúci Francúz Gael Monfils si zranil počas tréningu achilovku na ľavej nohe a potom už nenastúpil na duel proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi. Nasadená sedmička Thiem postúpil bez boja do semifinále. "Achilovka ma už niekoľko dní pobolievala a dnes ráno to vyvrcholilo. Nemohol som v behu odovzdať stopercentný výkon, žiaľ, nebolo to na súťažný zápas," skonštatoval Monfils podľa webu ATP World Tour. Svoje rozhodnutie nehrať prišiel oznámiť osobne fanúšikom na dvorec.

V piatok dohrajú štvrťfinálový program od 19.00 h SEČ súbojmi: Hubert Hurkacz (Poľ.) - Roger Federer (Švaj.-4) a Karen Chačanov (Rus.-12) - Rafael Nadal (Šp.-2). Ak favoriti uspejú. v semifinále sa odohrá očakávaný súboj veľkých rivalov Federer - Nadal.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters 1000 v americkom Indian Wells (dotácia 9 035 428 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - štvrťfinále:
Milos Raonic (Kan.-13) - Miomir Kecmanovič (Srb.) 6:3, 6:4

Dominic Thiem (Rak.-7) - Gael Monfils (Fr.-18) - postup Thiema bez boja, Monfils odstúpil zranený ešte pred zápasom

Piatkový štvrťfinálový program:
Hubert Hurkacz (Poľ.) - Roger Federer (Švaj.-4)
Karen Chačanov (Rus.-12) - Rafael Nadal (Šp.-2)


Tagy: Gael Monfils Milos Raonic Dominic Thiem Miomir Kecmanovič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA