VIDEO Košice utiekli hrobárovi z lopaty: Vypäté východniarske derby s hladkou prehrou Popradu

Igor Ignatuškin a Alexander Miner Igor Ignatuškin a Alexander Miner Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD - Hokejisti HC Košice vyhrali vo štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy nad domácim HK Poprad 5:1 a stav série hranej na štyri víťazstvá upravili na 1:3. Piaty zápas je na programe v pondelok 18. marca o 18.00 h v Košiciach.

Košičania si po piatkovej prehre najrýchlejší možný koniec v play off nepripúšťali a vo štvrtom zápase série pripravili pre domácich "kamzíkov" studenú sprchu hneď v prvej tretine. Tú domáci začali veľmi zle. Už v úvodných minútach sa vyfaulovali do trojice. "Oceliari" dlhú presilovku 5 na 3 ale nedokázali využiť. Trestali až štvorminútové vylúčenie Buzzea. Najprv skončilo v sieti Pulliho nahodenie, aby počas plynutia druhého dvojminútového trestu poslal Košice do dvojgólového vedenia Haščák. Rovnaký hráč sa presadil aj v 14. minúte, keď do siete poslal puk z milimetrovej prihrávky od Šerbatova. Domáca lavička reagovala výmenou brankárov, Vošvrdu nahradil Nechvátal. Ten sa v bránke poriadne nestihol ani rozcvičiť a hostia viedli už o štyri góly. V 18. minúte totiž namieril pod hornú žrď Ladislav Nagy.

Druhá tretina sa poriadne natiahla. Už v 21. minúte totiž po zrážke Millera so Slovákom nevydržalo plexisklo a nastala jeho výmena. Hostia Popradčanov k ničomu nepustili a naopak udreli gólom do šatne. Na zdrvujúcich 0:5 zvýšil v 40. minúte počas presilovej hry, keď domáci predtým hrali v šestici, presnou strelou Ján Sýkora.

Tomáš Slovák a Matúš Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Radoslav Maťaš

V tretej tretine sa zápas už len dohrával, Košice kontrolovali jej priebeh. Zvýšenie vedenia mal na hokejku Suja, ale Nechvátal ho vychytal. Záverečné minúty boli už len o tom, či si brankár "oceliarov" Ján Laco udrží čisté konto. Radosť z nuly mu v 52. minúte zmaril Mlynarovič - 1:5. Samotný záver duelu okorenila šarvátka, ktorej hlavnými aktérmi boli domáci obranca Ťavoda a hosťujúci Dudáš. Hostia odvrátili najrýchlejší postup "kamzíkov" a séria sa sťahuje do Košíc, kde bude v pondelok pokračovať piatym zápasom.

HK Poprad - HC Košice 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
Góly: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli, Haščák). Rozhodovali: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek, vylúčení: 9:8, navyše: Ťavoda 5+DKZ za bitku - Sýkora 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Dudáš 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 4323 diávkov (vypredané)
/stav série: 3:1/

Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák, Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

Košice: Laco – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar, Suja, Nagy – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Viac o téme: HC Košice HK Poprad