VIDEO Kužmová napriek vypadnutiu nemusí smútiť: Pozrite, akú poklonu jej vystrúhala súperka!

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: Profimedia

MIAMI - Slovenská tenistka Viktória Kužmová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami v 3. kole dvojhry. Kužmová prehrala s turnajovou sedmičkou Kiki Bertensovou z Holandska za 84 minút 6:3, 0:6, 1:6. Kužmová vyhrala prvý set po jednom brejku 6:3, ale v ďalšom priebehu už získala len jeden gem a nepripísala si druhé víťazstvo nad hráčkou Top Ten v kariére. To prvé sa zrodilo na februárovom turnaji v Dubaji a práve proti Bertensovej,.

Kužmová (48. v rebríčku WTA) nevyužila šancu posunúť sa v "online" vydaní renkingu na 39. miesto, čo by predstavovalo jej kariérne maximum. Doteraz bola najlepšie na 43. priečke.

Dvadsaťročná Slovenka proti Holanďanke staršej o sedem rokov výborne začala a v prvom sete úradoval najmä jej skvelý forhend. Bertensovú brejkla v ôsmom geme na 5:3 a vzápätí pri svojom podaní premenila druhý setbal. V druhom sete mladá Košičanka za stavu 0:2 nevyužila okamžitú šancu na ribrejk a jej súperka získala stratenú pôdu pod nohami.

Skvelým spôsobom podávajúca Bertensová dosiahla 14 es a ukoristila až 85% bodov po svojom prvom podaní do kurtu. V treťom sete skúsenejšia Holanďanka získala 25 z 35 bodov, o ktoré sa hralo a ani nečelila brejkbalu. Slovenka doplatila aj na šesť nevyužitých brejkových príležitostí (bilancia 1:7). Jej súperka bola v tomto smere o poznanie účinnejšia (5 zo 7).

Kiki Bertensová Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

"Vedela som, že Kužmová je schopná zahrať veľmi dobre a to sa aj udialo v prvom sete. Tušila som, že musím byť aktívnejšia, chodiť si po údery a najmä zostať trpezlivá. Nakoniec sa mi to vyplatilo, ale musím uznať, že ona je dobrá hráčka s veľkou budúcnosťou," vyhlásila Kiki Bertensová podľa oficiálneho webu WTA. Jej najbližšou súperkou bude Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá vyradila krajanku Samanthu Stosurovú 6:0, 6:3.

Na prestížnom turnaji v Miami hrala Kužmová vôbec prvýkrát. V 1. kole zdolala nebezpečnú Austrálčanku Dariu Gavrilovovú 6:4, 6:2. V 2. kole ju čakala turnajová tridsaťjednotka Anastasia Pavľučenkovová z Ruska. Mladá Slovenka triumfovala po náročnom boji 6:7 (5), 6:4, 7:5. Zverenka Michala Mertiňáka Kužmová zažíva vydarený vstup do sezóny.

Na januárovom turnaji v novozélandskom Aucklande sa dostala až do semifinále, v ktorom nestačila na neskoršiu víťazku podujatia Nemku Juliu Görgesovú. Vo februári sa dočkala premiérovej účasti vo finále štvorhry na turnaji WTA v ruskom Petrohrade, po boku domácej Anny Kalinskej však na titul nedosiahla.

Dvojhra - 3. kolo:
Kiki Bertensová (Hol.-7) - Viktória Kužmová (SR) 3:6, 6:0, 6:1 za 84 minút

Svetová jednotka narazila na taiwanský kameň

Jednotka ženského tenisového rebríčka WTA Japonka Naomi Osaková prekvapivo vypadla na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami už v treťom kole. V pozícii najvyššie nasadenej viedla v zápase proti Taiwančanke Chsieh Su-wej už 6:4, 5:3 a bola dve loptičky od postupu. V rozhodujúcich momentoch si však neudržala pevné nervy a napokon prehrala po výsledku 6:4, 6:7 (4), 3:6.

"Cítim to, že som sa musela vyrovnávať so stresom, keďže sa ma ľudia pýtajú, ako zvládam tlak v pozícii svetovej jednotky. Myslela som si, že mi to ide dobre, ale asi som sa mýlila," citovala Osakovú agentúra AP.

Prekvapenie sa zrodilo aj na úkor ôsmej nasadenej Nemky Angelique Kerberovej, ktorá podľahla vychádzajúcej hviezde svetového tenisu Kanaďanke Biance Vanesse Andreescovej 4:6, 6:4, 1:6. Osemnásťročná hráčka dosiahla už desiate víťazstvo v sérii a v rámci tejto šnúry ovládla aj nedávne podujatie v Indian Wells. Ďalšie favoritky už nezaváhali. Češka Petra Kvitová ako tretia nasadená prešla cez Chorvátku Donnu Vekičovú a Dánka Caroline Wozniacka vyradila Rumunku Monicu Niculescovú.

Bianca Andreescuová v opatere Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Gaston De Cardenas

S podujatím sa rozlúčila posledná Slovenka v "pavúku" Viktória Kužmová, keď prehrala s turnajovou sedmičkou Kiki Bertensovou z Holandska za 84 minút 6:3, 0:6, 1:6. Kužmová vyhrala prvý set po jednom brejku 6:3, ale v ďalšom priebehu už získala len jeden gem a nepripísala si druhé víťazstvo nad hráčkou Top Ten v kariére. To prvé sa zrodilo na februárovom turnaji v Dubaji práve proti Bertensovej.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú v americkom Miami (dotácia 8 359 455 USD, tvrdý povrch):

Chsieh Su-wej (Taiw.-27) - Naomi Osaková (Jap.-1) 4:6, 7:6 (4), 6:3

Petra Kvitová (ČR-3) - Donna Vekičová (Chor.-26) 6:4, 3:6, 6:4

Bianca Vanessa Andreescová (Kan.) - Angelique Kerberová (Nem.-8) 6:4, 4:6, 6:1

Ashleigh Bartyová (Aus.-12) - Samantha Stosurová (Aus.) 6:0, 6:3
Caroline Wozniacka (Dán.-13) - Monica Niculescová (Rum.) 6:4, 7:6 (4)

Caroline Garciová (Fr.-19) - Julia Görgesová (Nem.-15) 6:0, 7:5
Anett Kontaveitová (Est.-21) - Ajla Tomljanovičová (Aus.) 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4)

Viac o téme: Viktória Kužmová Kiki Bertensová