VIDEO Sagan po heroickom výkone v 200 kilometrovom úniku: Na konci som už nemal sily

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: BORA - hansgrohe/Bettiniphoto

WEVELGEM - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe neobhájil víťazstvo na 252-kilometrovej belgickej klasike Gent-Wevelgem a skončil na 32. mieste. Na nedeľnom 81. ročníku triumfoval v záverečnom špurte Nór Alexander Kristoff (UAE Emirates), druhú priečku obsadil Nemec John Degenkolb (Trek-Segafredo), tretí bol domáci Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).

Obhajca víťazstva spred roka Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nebol v najlepšej výsledkovej desiatke a napokon prišiel do cieľa na 32. mieste s odstupom 13 sekúnd. V rýchlej koncovke Saganovi chýbali sily, keďže predtým absolvoval takmer 200 km v úniku. Ten sa skončil až 18 km pred cieľom.

Najlepším spomedzi jazdcov v Bora-Hansgrohe bol Nemec Rüdiger Selig na ôsmom mieste, až štyria jeho spolujazdci preteky nedokončili (Daniel Oss, Maciej Bodnar, Pascal Ackermann a Michael Schwarzmann).

"Boli to krásne preteky, no veľmi ťažké. Úvodné dve hodiny sme išli rýchlo. Potom začal fúkať vietor a pokúsil som sa to využiť. Dal som do toho všetko, aby som zostal pred pelotónom. Nevyšlo to a na konci som už nemal sily na špurt," povedal Sagan na tímovej stránke.

"Našiel som si dobrú pozíciu a v závere som bol najsilnejší. Boli to ťažké preteky, všetci sme boli unavení a vedel som, že v takejto situácii mám veľmi dobrý špurt. Je to jedno z mojich najväčších víťazstiev," citoval Kristoffa portál cyclingnews.com.

Viac o téme: Peter Sagan Gent-Wevelgem Alexander Kristoff
  • Zdroj: TASR, SITA