České hokejistky na svetovom šampionáte so senzačným triumfom: Vo Fínsku porazili hokejovú veľmoc

Natálie Mlýnková oslavuje gól proti ŠvédskuNatálie Mlýnková oslavuje gól proti Švédsku Zdroj: MATT ZAMBONIN/HHOF-IIHF IMAGES

ESPOO - České hokejistky senzačne zvíťazili na majstrovstvách sveta v Espoo nad Švédskom 5:3 a v skupine B vyhrali aj druhý zápas. Dva góly strelila Natálie Mlýnková. Severský tím porazili zverenkyne trénera Petra Nováka po šiestich rokoch, naposledy sa im to podarilo na šampionáte v Ottawe.

Kým Češky vstúpili do turnaja výhrou nad nováčikom Francúzskom 3:1, Švédky vo štvrtok podľahli Nemecku 1:2 po samostatných nájazdoch. A prvé víťazstvo si nedokázali pripísať ani tentoraz.

V úvode česká štvorica neubránila oslabenie, tri sekundy pred návratom vylúčenej Lédlovej otvorila skóre Hanna Olssonová. Na vyrovnanie Mlýnkovej potom ešte v prvej tretine odpovedala Nordinová.

Mlýnková ale bola pri streleckej chuti a presilovku vďaka nej využil aj český tím. Ďalší švédsky nedovolený zákrok potom potrestala Přibylová a v poslednej tretine zvýraznila náskok Krížová.

Švédky odvolali brankárku už štyri minúty pred koncom a Grahmová znížila. V poslednej minúte sa najprv blysla gólmanka Peslarová proti dorážke z bezprostrednej blízkosti a Vanišová na druhej strane klziska definitívne rozhodla.

Viac o téme: Česko Švédsko MS v hokeji Natálie Mlýnková