Kanaďanky dali na domácich MS 13 gólov Švajčiarsku, Češky prehrali s Ruskami

Brankárka Švajčiarska Sophie Anthamattenová mala v zápase proti Kanade o prácu postaranéBrankárka Švajčiarska Sophie Anthamattenová mala v zápase proti Kanade o prácu postarané Zdroj: SITA

OTTAWA - České hokejistky po úvodnej výhre nad Švédskom podľahli na majstrovstvách sveta v Ottawe Rusku 1:3. Český tím mohol urobiť ďalší krok k postupu do štvrťfinále a uniknúť bojom o udržanie, ale o ďalšie prekvapenie sa nepostaral.

Svoju silu potvrdil domáci tím, keď si Kanaďanky schuti zastrieľali proti Švajčiarsku a napokon zvíťazili vysoko 13:0. Nezaváhal ani druhý topfavorit, USA si poradilo s Fínskom hlavne vďaka skvelej prvej tretine 4:2.

Najdramatickejší bol zápas Nemecka so Švédskom, v ktorom muselo o triumfe severaniek rozhodnúť až predĺženie.