FOTO Svitko mal poriadnu dávku smoly: Dlaň mám zlomenú na dvoch miestach!

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: TASR

MERZOUGA - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko nedokončil podujatie Merzouga rely v severoafrickom Maroku. Dôvodom bolo nepríjemné zranenie, pre ktoré si musí dať nedobrovoľne niekoľkotýždňovú prestávku.

"Absolvoval som iba tri etapy. Práve v tej tretej som mal smolu. Narazil som v púšti na kameň a dopadol na ďalší tak nešťastne, že si to odniesla moja ľavá ruka. Pád bol veľmi nepríjemný. Dlaň mám zlomenú na dvoch miestach," prezradil 36-ročný Žaškovčan pre denník Šport.

Fraktúra si nevyžiadala operačný zákrok. "Našťastie to nebolo potrebné, ale aj tak ortieľ lekára znie šesť týždňov bez motorky, čo mi dosť narúša prípravu. Mám zlomenú záprstnú kostičku, ktorá sa musí zrásť," doplnil Svitko.

Štefan Svitko utrpel nepríjemné Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook - Stefan Svitko Fanclub

Napriek tomu, že ho zranenie limituje, nezaháľa a snaží sa iným spôsobom spestriť si prípravu na budúcoročnú edíciu Rely Dakar. "Chodím bicyklovať do fitnescentra, snažím sa udržiavať kondične. Na motorku momentálne nemôžem ani pomyslieť. Ľavou rukou stláčam spojku, ale zatiaľ ňou nemôžem ani len hýbať. Mám ju v sadrovom obväze. Chvalabohu, bolesť prakticky necítim. Verím, že na vyliečenie budú stačiť aj tri týždne. Vyskúšam a uvidím, či budem môcť dlaňou hýbať. Nejazdiť mesiac a pol je pre mňa priveľký luxus, ktorý si nemôžem dovoliť," skonštatoval Štefan Svitko.

Viac o téme: Štefan Svitko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články