Hancka vo Fiorentine povedie nový tréner: Na lavičku prichádza ikona talianskeho futbalu

Vincenzo Montella
Vincenzo Montella

FLORENCIA - Taliansky futbalový klub AC Fiorentina po ukončení spolupráce s trénerom Stefanom Piolim angažoval Vincenza Montellu. Štyridsaťštyriročný lodivod sa vracia k tímu, ktorý už viedol v rokoch 2012-2015. Niekdajší ikonický hráč AS Rím (1999-2009) sa s klubom, v ktorom pôsobí od júla 2018 aj nádejný slovenský obranca Dávid Hancko, dohodol na spolupráci do konca sezóny 2019/2020. Za ten čas zarobí vo Florencii 1,5 milióna eur.

"Som šťastný, že sa vraciam na toto miesto," povedal Montella talianskym médiám. V minulosti viedol aj tímy Sampdoria Janov, AC Miláno či FC Sevilla.

Niekdajší tréner tímu z Florencie Pioli skončil na pozícii kormidelníka po sedemzápasovej sérii bez víťazstva. Päťdesiattriročný kouč viedol "fialky" od júna 2017. Fiorentina sa pod jeho vedením prepadla na desiatu priečku ligovej tabuľky a jej šanca na postup do pohárovej Európy prostredníctvom umiestnenia v Serie A je už iba v teoretickej rovine. Stále však môže uspieť v Talianskom pohári, kde sa 25. apríla v odvete semifinále predstaví na ihrisku Atalanty Bergamo (prvý zápas 3:3, pozn.).


Tagy: AC Fiorentina Vincenzo Montella Stefano Poli

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA