VIDEO Nebyť chýb, odohrali sme dobrý duel: Hlasy po vysokej prehre so Švédskom

Momentka zo zápasu Slovensko - ŠvédskoMomentka zo zápasu Slovensko - Švédsko Zdroj: SZĽH/jh

ÖRNSKÖLDSVIK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku. Zverenci trénera Viliama Čacha v nedeľňajšom stretnutí podľahli domácej reprezentácii 1:5, a tak zostávajú na chvoste tabuľky bez bodového zisku.

Hlasy (zdroj: SZĽH):
Viliam Čacho, tréner SR: "Bol to veľmi náročný zápas, Švédi sú vynikajúci korčuliari. Nebyť tých chýb, keď sme si vlastne sami dávali góly sme však odohrali veľmi dobrý zápas. Proti Lotyšsku bude podstatné streliť prvý gól, pretože hrajú dobre v obrane a veľa blokujú strely."

Simon Jellúš, útočník SR: "Výsledok ma mrzí, pretože hrám vo Švédsku už tri roky a vedel som, čo čakať. Najhoršie je, že sme opäť prehrali po našich vlastných chybách. To musíme zlepšiť. Aj keď strelíme päť gólov, ale spravíme mnoho chýb, nemôžme vyhrať. Musíme sa poučiť, zregenerovať a zajtra zdolať Lotyšov."

Juraj Eliáš, útočník SR: "Bol to jeden z ťažších zápasov, ale myslím si, že nebyť individuálnych chýb, odohrali sme dobrú partiu. Naše chyby pramenia aj z veľkej snahy a únavy. Švédi hrali prekvapujúco taký kanadský hokej, nastreľovali puky na bránku a dorážali. Myslím si však, že veľa našich vylúčení bolo príliš prísnych. Na Lotyšov si musíme dať pozor, pretože dnes už vie korčuľovať každý a aj oni hrajú dobrý hokej."

Viac o téme: Slovensko Švédsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SZĽH/jh; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články