VIDEO Keď jeden hráč potopí celý tím: Katastrofa v siedmom zápase play-off NHL

Joe Pavelski na ľade po ataku Codyho EakinaJoe Pavelski na ľade po ataku Codyho Eakina Zdroj: SITA/AP

SAN JOSE - Série play-off NHL prinášajú momenty, o ktorých sa bude hovoriť ešte dlhé roky. Jeden takýto moment sa zrodil aj v rozhodujúcom siedmom súboji medzi domácimi San Jose Sharks a Vegas Golden Knights. Znovu sa ukázalo, že bojovať sa oplatí do poslednej chvíle.

San Jose sa stretlo s Vegas už vlani. Nováčik súťaže z Vegas vtedy vyhral a veľmi dobre to mal rozbehnuté aj v terajšej sezóne. Nad Sharks viedol v sérii hranej na štyri víťazné zápasy už 3:1. Posledný krok však býva najťažší. San Jose odvrátilo prvý aj druhý mečbal a za vyrovnaného stavu 3:3 malo výhodu domáceho prostredia. Vypredaná aréna však zažívala poriadne smutné chvíle.

Prvú veľkú šancu v zápase mali domáci, ale nepremenili. Vedenia sa ujali hostia a ako čas postupoval, góly na ich strane pribúdali. Keď zostávalo do konca stretnutia iba 10 minút, skóre bolo 0:3. Už iba málokto veril, že sa Sharks podarí prekonať výborne chytajúceho Fleuryho aspoň trikrát, aby zápas dospel do predĺženia. Aj zázraky sa však dejú.

O rozhodujúci moment sa postaral Cody Eakin. Hoci strelil druhý gól Golden Knights, podpísal sa pod ich pád. Po jeho krosčeku dostal od rozhodcov väčší päťminútový trest, v ktorom domáci Sharks trestali. Už po pár sekundách padol prvý kontaktný gól. Razom padol ďalší, a ďalší, a ďalší. Diváci nestačili dooslavovať jeden gól a už sa radovali z druhého. V priebehu štyroch minút sa domáci dostali zo stavu 0:3 na 4:3. Všetky góly padli v presilovke.

Hoci hostia ešte súboj zdramatizovali presným zásahom z poslednej minúty zápasu, radovali sa predsa len domáci. V predĺžení rozhodol o ich postupe Goodrow.

Viac o téme: San Jose Sharks Vegas Golden Knights
  • Zdroj: športky