Katastrofa na slovenský spôsob: Reprezentácia do 18 rokov na najlepšej ceste za zostupom!

Sklamaní brankári slovenskej reprezentácie do 18 rokovSklamaní brankári slovenskej reprezentácie do 18 rokov Zdroj: Steve Kingsman/HHOF-IIHF Images

UMEA - Slovenskej hokejovej reprezentácii do 18 rokov nevyšiel štvrtkový úvodný duel v boji o záchranu medzi elitou na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku. Zverenci trénera Viliama Čacha v prvom súboji podľahli rovesníkom zo Švajčiarska 1:4 a v sérii hranej na dve víťazstvá prehrávajú 0:1 na zápasy. Druhý duel je na programe v sobotu 27. apríla o 19.30 h, prípadné tretie stretnutie v nedeľu 28. apríla o 15.30 h.

Tím SR "18" vo štvrtok začal dobre a od 3. minúty viedol presilovkovým gólom Dominika Sojku. Súper však ešte v prvej tretine otočil skóre zásahmi Schläpfera a Stoffela. Hneď po prvej prestávke pridal tretí zásah Švajčiarov v početnej výhode Jobin a definitívnu podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky pri power play Slovákov Canova.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy v sezóne 2011/2012.

O záchranu - prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):

Švajčiarsko "18" - Slovensko "18" 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 10. Schläpfer (Fuss), 20. Stoffel (Delemont), 22. Jobin (Rubanik), 59. Canova (Pezzullo) - 3. Sojka (Čajkovič, Turan)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Labonte (Kan.), Šrubok (Biel.) - Badyl (Biel.), Kilian (Nór.)
Zostava SR "18": Hlavaj (22. Kozel) - Golian, Turan, Kňažko, Lavička, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Beňo - Čajkovič, Sojka, Turanský - Krajč, Haščák, Chromiak - Valigura, Jellúš, Škvarek - Lašák, Eliaš, Mrázik

Viac o téme: Slovensko U18 Švajčiarsko U18