VIDEO Čech s Arsenalom blízko finále: Kanonieri v šlágri Európskej ligy predviedli parádny obrat

Alexandre LacazetteAlexandre Lacazette Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn si v úvodnom semifinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2018/2019 poradili na domácej pôde s Valenciou 3:1. Dva góly zverencov trénera Unaia Emeryho strelil Alexandre Lacazette, v nadstavenom čase spečatil výhru "kanonierov" Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal už v 11. minúte inkasoval, keď po rohovom kope poslal loptu do "ohňa" Parejo a Diakhaby zblízka hlavičkou rozvlnil sieť za Čechom - 0:1. Parejo mohol v 15. minúte zvýšiť náskok hostí, ale Čech si poradil s jeho pokusom spoza šestnástky. "Kanonieri" kontrovali v 18. minúte rýchlym brejkom Aubameyanga, ktorý naservíroval loptu Lacazetteovi a ten nemal problém poslať ju do opustenej brány - 1:1. Francúzsky kanonier potvrdil svoje kvality aj o osem minút neskôr, keď tieňovo bránený pred malým vápnom nezaváhal - 2:1.

Pierre-Emerick Aubameyang a Gabriel Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

Po zmene strán bol Arsenal aktívny smerom dopredu. Lacazette mal ďalšie dve dobré príležitosti na dosiahnutie hetriku, ale nepremenil ich. Až v nadstavenom čase Aubameyang zblízka rozjasal Emirates Stadium tretíkrát a zariadil pre svoj tím výhodnú pozíciu do odvety.

Arsenal Londýn - FC Valencia 3:1 (2:1)
Góly: 18. a 26. Lacazette, 90.+1 Aubameyang - 11. Diakhaby. ŽK: Diakhaby, Parejo (obaja Valencia). Rozhodca: Turpin (Fr.)

Arsenal: Čech - Mustafi, Sokratis, Koscielny (82. Monreal) - Maitland-Niles, Guendouzi (58. Torreira), Xhaka, Kolašinac - Özil (75. Mchitarjan) - Lacazette, Aubameyang

Valencia: Neto - Piccini, Garay, Gabriel, Diakhaby, Gaya - Soler (71. Wass), Parejo, Roncaglia, Guedes (71. Gameiro) - Rodrigo (88. Mina)

Viac o téme: Arsenal Londýn CF Valencia Alexandre Lacazette