VIDEO Frankfurt vedenie neudržal: Chelsea pred semifinálovou odvetou v role favorita

Cesar Azpilicueta a Jonathan de GuzmánCesar Azpilicueta a Jonathan de Guzmán Zdroj: SITA/AP - Michael Probst

FRANKFURT NAD MOHANOM - Druhý londýnsky zástupca v Európskej lige FC Chelsea uhral na ihrisku Eintrachtu Frankfurt remízu 1:1.

Skóre duelu vo frankfurtskej Commerzbank-Arene otvoril domáci tím po spolupráci dvoch srbských legionárov, keď sa v 23. minúte presadil hlavou Jovič po centri Kostiča. Na opačnej strane pokus Pedra len tesne minul ľavú žrď Trappovej brány, v 45. minúte však už strela španielskeho krídelníka zapadla do brány - 1:1. "The Blues" mali územnú prevahu, v 59. minúte Trapp vyškriabal loptu po priamom kope Davida Luiza na roh. Aj v 78. minúte vyšiel brankár Eintrachtu víťazne z mikrosúboja s brazílskym stopérom hostí, ktorých však remíza 1:1 pasuje pred odvetou do pozície favoritov.

Mijat Gaćinovič v súboji Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP - Michael Probst

Odveta je na programe 9. mája. Finále sa uskutoční 29. mája na Olympijskom štadióne v azerbajdžanskej metropole Baku.

Eintracht Frankfurt - FC Chelsea Londýn 1:1 (1:1)
Góly: 23. Jovič - 45. Pedro. ŽK: Hasebe, Fernandes - Christensen. Rozhodca: del Cerro Grande (Šp.)

Frankfurt: Trapp - Abraham, Hasebe, Hinteregger - Da Costa, Rode, Fernandes (73. Paciencia), Falette - Jovič, Gačinovič (90.+2 Willems), Kostič

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Luiz, Christensen, Emerson - Kante, Jorginho, Loftus-Cheek (82. Kovačič) - Pedro, Giroud, Willian (61. Hazard)

Viac o téme: FC Chelsea Londýn Eintracht Frankfurt