VIDEO Madrid sa odel do slovenskej trikolóry: Nezastaviteľná Kužmová je v životnej forme!

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: Twitter - WTA

MADRID - Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do osemfinále dvojhry na kvalitne obsadenom turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 7 021 128 eur, antuka).

Kužmová po vyradení turnajovej šestnástky Nemky Julie Görgesovej preskočila aj druhú prekážku a zdolala Španielku Carlu Suárezovú-Navarrovú 6:4, 7:6 (2). Zápas trval 97 minút a mladá Slovenka sa v druhom sete dostala zo stavu 1:3 aj 4:5 a v tajbrejku premenila pri podaní súperky v poradí druhý mečbal. Súperkou Kužmovej (45. v rebríčku WTA) v osemfinálovom 3. kole bude víťazka duelu Simona Halepová (Rum.-3) - Johanna Kontová (V. Brit.).

Viktória Kužmová (SR) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:4, 7:6 (2)

Viac o téme: Viktória Kužmová Carla Suárezová-Navarrová WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open