VIDEO Citizens na pár sekúnd prišli o titul: Potom nastala totálna smršť, Liverpool na kolenách!

GóóóóóóóóóóóóólGóóóóóóóóóóóóól Zdroj: Twitter/BR Football

BRIGHTON - Futbalisti Manchestru City sa stali víťazmi najvyššej anglickej súťaže Premier League v ročníku 2018/2019. Podarilo sa im tak obhájiť zisk ligového titulu z predošlej sezóny a zaistiť si historicky šiesty majstrovský primát. O zisku prestížnej klubovej trofeje sa rozhodlo až v poslednom 38. kole Premier League. V ňom v nedeľu "Citizens" triumfovali na pôde tímu Brightonu pohodlne 4:1 a v tabuľke im patrí konečné prvé miesto so ziskom 98 bodov.

Oči pre plač ostali druhému FC Liverpool, ktorý má po konci súťaže na konte iba o bod menej, ako majster z Etihad Stadium. V nedeľu doma "LFC" vyhral nad Wolverhamptonom Wanderers 2:0, avšak tento triumf mu už na predbehnutie zverencov Pepa Guardiolu v konečnom poradí nestačil. Na titul v najvyššej anglickej súťaži čakajú "The Reds" ešte od sezóny 1989/1990 z čias, keď liga niesla názov First Division. Naopak, ManCity získal už štvrtý titul za posledných 8 sezón v PL.

Slovenský brankár Martin Dúbravka si na záver pripísal jedenáste čisté konto za Newcastle v tejto ligovej sezóne, jeho družstvo vysoko zvíťazilo vo Fulhame 4:0. Tottenham iba remizoval s Evertonom 2:2, no tento výsledok mu postačil na udržanie si štvrtej pozície a istú účasť v Lige majstrov v budúcom ročníku. Arsenal Londýn skončil piaty a musí triumfovať v Európskej lige, ak si chce zahrať najkvalitnejšiu ligovú súťaž na "starom kontinente" v budúcej sezóne.

Súhrn výsledkov 38. kola Premier League:

Brighton - Manchester City 1:4 (1:2)
Góly: 27. G. Murray - 28. Agüero, 38. Laporte, 63. Mahrez, 72. Gündogan

Burnley - Arsenal Londýn 1:3 (0:0)
Góly: 65. A. Barnes - 52. a 63. Aubameyang, 90.+ Nketiah

Crystal Palace - Bournemouth 5:3 (3:1)
Góly: 24. a 32. Batshuayi, 37. J Simpson (vlastný), 65. Van Aanholt, 80. Townsend - 45. Lerma, 56. Ibe, 73. J. King

Manchester United - Cardiff 0:2 (0:1)
Góly: 23. a 54. Mendez-Laing (prvý z pok. kopu)

Southampton - Huddersfield 1:1 (1:0)
Góly: 41. Redmond - 55. Pritchard

Tottenham - Everton 2:2 (1:0)
Góly: 3. Dier, 75. Eriksen - 69. Walcott, 72. Tosun

Watford - West Ham 1:4 (0:2)
Góly: 47. Deulofeu - 15. s 80. Noble, 39. Lanzini, 71. Arnautovič, ČK: 48. Cholebas (Watford)

Viac o téme: Manchester United Wolverhampton Wanderers FC Liverpool Manchester City Cardiff City Brighton Hove Albion