Slováci si užili spoločné fotenie, Liška: Keď som sa videl filmovať, tak som to vypol a dal si tabletku

Spoločná tímová foto slovenských reprezentantov
Spoločná tímová foto slovenských reprezentantov

KOŠICE - Po nepríjemnej pondelkovej prehre slovenskej hokejovej reprezentácie s výberom Kanady 5:6 gólom z posledných sekúnd stretnutia bol utorok pre zverencov trénera Craiga Ramsayho voľný deň. Okrem regenerácie si ho spestrili aj oficiálnym tímovým fotením. Všetci hráči tak budú mať pamiatku na "domáce" MS 2019.

Fotenie tentoraz so sebou neprinieslo zábavné situácie ako v minulosti, keď počas niektorého z predchádzajúcich šampionátov útočník Tomáš Tatar spadol z lavičky. Tentokrát si skúsený zámorský krídelník dal pozor. "Prebiehalo to normálne, nikto nespadol z lavičky. Trto (Tomáš Tatar, pozn.) nám aj hovoril, že dúfa, že nespadne, ako v minulosti," poznamenal s úsmevom Marián Studenič narážajúc práve na príhodu Tatara z bieloruského Minska 2014. "Pred zrkadlom som najviac videl Lišiaka (Adam Liška, pozn.)," prezradil zámorský útočník na najmladšieho člena kabíny.

Ten sa však bránil, že k zrkadlu sa mal problém dostať. "Videl som sa len zdiaľky," referoval Liška a pridal aj ďalšie postrehy z prípravy na fotografovanie. "Mali sme ju už v pondelok pred zápasom. Prišiel totiž kaderník a dal nás do poriadku. Dnes sme to už len doladili. U kaderníka sme to stihli len šiesti. Chalani to chceli rozdeľovať podľa veku, no ja som sa tam natlačil," priznal.

Takmer povinnou výbavou členov reprezentačného výberu SR je gél na vlasy, čo potvrdil aj mladík Liška. "Gél má so sebou väčšina chalanov, používali ho aj Laco Nagy či Tomáš Tatar. Aj Marko Daňo si tam lízal ofinu," prezradil. "Ja som sa ani holiť nepotreboval, mne stačí otvoriť okno a sfúkne to zo mňa," vtipkoval stále iba 19-ročný mladík.

Napriek spomenutej nešťastnej prehre, po ktorej Slováci cítili krivdu, sa Slováci pripravujú na stredajší večerný zápas proti Nemcom v dobrej nálade. "Treba máť pri takýchto zápasoch krátkodobú pamäť. V kabíne sme si povedali, že sme odviedli kus roboty a už nič nezmeníme. Máme nový deň a zajtra nás čaká dôležitý duel. Verím, že takýto moment nás posilní," prezradil Marián Studenič.

Adam Liška priznal, že voľnejší utorok celému tímu padol vhod. "Voľnejší deň nám padol vhod. Máme čas zregenerovať a podať stopercentný výkon proti Nemcom. Po prvých troch zápasoch môžeme mať sebavedomie, ale musíme zostať nohami pevne na zemi," povedal. A ako zaspával po pondelkovom súboji s Kanaďanmi? "Na izbe som si pustil zápas, ktorý dávali v televízii zo záznamu, ale keď som sa videl filmovať, tak som to vypol a dal si tabletku na spanie," prezradil. Adam Liška za spomenuté predstieranie pádu dostal v úvode III. tretiny dvojminútový trest. "Na videu to bolo dosť očividné, ďalej to už robiť nebudem. Bolo to v zápale boja, chcel som sa ubrániť a vybojovať pre tím presilovku," doplnil jedným dychom.

Len na doplnenie: po fotení zamierili na ľad zo slovenského tímu iba traja brankári a šiesti korčuliari - Dávid Buc, Patrik Koch, Tomáš Zigo, Róbert Lantoši, Michal Čajkovský a Dávid Bondra. Ostatní hráči si vybrali inú formu prípravy či regeneráciu.


Tagy: Tomáš Tatar MS v hokeji Marián Studenič Adam Liška

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Martin Baumann

DISKUSIA