VIDEO Európski velikáni striehnu sťaby hladné supy: Po zázraku z Afriky túži každý gigant!

Nicolas Pepe
Nicolas Pepe

LILLE - Pobrežie Slonoviny má nástupcu slávnych hráčov typu Didier Drogba, Yaya Touré, Abdoulaye Traoré, Didier Zokora, Kolo Touré a ďalší. Na výslní sa ocitla hviezda francúzskeho LOSC Lille menom Nicolas Pepe. Tímu zo severného Francúzska pomohol k fantastickému druhému miestu a teraz o neho budú bojovať najväčšie európske veľkokluby.

Manažér LOSC Christophe Galtier potvrdil, že obletovaný krídelník odíde z klubu, pričom naznačil najmä záujem anglických klubov z Premier League. 11-násobný reprezentant Pobrežia Slonoviny je výrazne spájaný s Arsenalom Londýn a Manchestrom United. Môže za to perfektná sezóna, v ktorej vsietil fantastický počet 22 gólov. 

Pepe prišiel do Lille v lete 2017 z Angers (klub oslavuje tento rok 100 rokov) za 8,7 milióna libier a za LOSC odohral 77 zápasov, siete súperov rozvlnil 35-krát a spoluhráčom rozdal 17 prihrávok. 23-ročný Afričan vyjde nového zamestnávateľa približne na 70 miliónov libier. Hoci prezentoval túžbu hrať Ligu majstrov, nedá sa vylúčiť možnosť Manchestru United, ktorý chce vybudovať nové mužstvo. 

 

 

Christophe Galtier v rozhovore pre Canal+ povedal: "Nicolas Pepe odíde. Taký je dnes život a futbal. Je hráčom najvyššieho levelu a čaká ho obrovské rozhodnutie ohľadom ďalšieho klubu. Pobijú sa o neho veľké európske kluby. Dúfam, že si vezme dostatok času a spraví priskum." 

Prezident Gerard Lopez a manažér Galtier spolu súhlasia a tvrdia to isté. "Toto leto predáme štyroch až piatich hráčov. Myslím si to. Všetky kluby sú tlačené, aby vyvážili svoj rozpočet, možno okrem jedného. Povedal by som, že Pepe určite odíde," nechal sa počuť Lopez. 

Jediná šanca, ako by mohol zostať vo Francúzsku, je prestup do PSG, ktorí ho sledovali počas celej sezóny a sú jeho veľkými obdivovateľmi. Pravdepodobnejší je však prestup do Anglicka.


Tagy: Manchester United Arsenal Londýn LOSC Lille Nicolas Pépé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
Twitter/Mirror Football; YouTube/ScoutNationHD; Twitter/The United Way

DISKUSIA