Nagy pred svojím posledným zápasom v kariére: Obdivujem Jágra, ale už naozaj stačilo

Ladislav Nagy
Ladislav Nagy

KOŠICE - Pred ôsmimi rokmi sa na svetovom šampionáte na Slovensku lúčil s reprezentačnou kariérou Pavol Demitra, teraz zažije podobné pocity ďalšia veľká osobnosť domácej hokejovej histórie Ladislav Nagy. Opäť to bude v zápase proti Dánsku s tým rozdielom, že teraz budú dejiskom Košice, nie Bratislava. Tridsaťdevätročný Nagy (nar. 1. júna 1979) odohrá proti Dánom posledný 122. zápas reprezentačnej kariéry, tú klubovú v drese rodných Košíc už ukončil pred týmito majstrovstvami sveta.

"Zahrať si s chuťou a čo najviac si to užiť," odpovedal Ladislav Nagy na otázku, čo očakáva od posledného zápasu kariéry. "Nechcel som takto končiť, túžili sme pokračovať v turnaji v Bratislave. Dopadlo to zle... Určite sa však všetci pripravíme na sto percent, lebo chceme potešiť fanúšikov," prisľúbil Nagy.

Najstarší člen Ramsayho tímu na MS 2019 ale aj celého šampionátu zatiaľ nazbieral 4 body za 2 góly a 2 asistencie. A rád by pridal aj niečo na záver. Po pondelkovom tréningu novinárom neprezradil, či na neho spoluhráči nachystali niečo špeciálne v rozlúčkovom zápase. Údajne zatiaľ o ničom nevie. "Sám som zvedavý, čo urobia. Možno ma niečím prekvapia, uvidíme," zamyslel sa. V nedeľu večer sa v Košiciach definitívne rozdali štvrťfinálové miestenky bez Slovenska, keďže Nemci podľahli Američanom 1:3. Na tréningu slovenského tímu však skleslá atmosféra nemala miesto. "Čo máme plakať na tréningu? Chceli sme ísť na turnaji vyššie, mali sme na to tím, ale nejdeme. Môžeme si za to sami. Sklamanie je namieste, ale chceli sme sa na tréningu uvoľniť," podotkol skúsený útočník s prezývkou "Maďar".

Nagy má za sebou skvelú klubovú kariéru na dvoch kontinentoch aj v reprezentácii Slovenska. V NHL odohral 435 zápasov v základnej časti s bilanciou 115 gólov a 196 asistencií. V KHL pridal 230 zápasov so súčtom 52 gólov a 71 asistencií. Na sklonku kariéry ťahal HC Košice za slovenským titulom, ale nedočkal sa ho. V reprezentácii bol však súčasťou zlatého tímu z MS 2002 v Göteborgu a bronzového z Helsínk 2003. Napriek tomu, že už viackrát avizoval aj potvrdil koniec kariére, neťahá ho to predsa len pokračovať a lámať rekordy aj po štyridsiatke ako to robí český nezmar Jaromír Jágr?

"Jágr nemá rodinu, ale je neuveriteľné, čo dokázal a že stále hrá. Klobúk dolu pred ním. Je to pán hráč, ale strašne veľa musel obetovať," povedal Nagy na adresu Jágra. A k svojmu koncu so smiechom dodal: "Hrať by som mohol ešte také dva roky, ale už naozaj stačilo."


Tagy: Ladislav Nagy Slovensko MS v hokeji

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/František Iván

DISKUSIA