Šťavnaté šlágre už vo štvrťfinále: Takto vyzerá zloženie dvojíc v Bratislave a Košiciach

Na snímke radosť ruských hráčov po góle v zápase základnej B-skupiny Švédsko - Rusko
Na snímke radosť ruských hráčov po góle v zápase základnej B-skupiny Švédsko - Rusko

BRATISLAVA - Ruskí hokejisti sa vo štvrťfinále 83. MS stretnú v Bratislave s USA. Ako víťazi B-skupiny by v šlágri proti štvrtému tímu košickej A-skupiny mali hrať o 20.15. O 16.15 budú hrať Česi s Nemeckom, lebo ako druhí v "béčku" zostávajú v hlavnom dejisku šampionátu. Nemecko na východe republiky skončilo tretie.

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily istotne vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011. "Suomi" vtedy zdolali "Sverige" 6:1. Druhé štvrťfinále v Košiciach zvedú víťazná Kanada a Švajčiari, ktorí z Bratislavy pricestujú ako štvrtý tím tabuľky. Presný časový rozpis definizoval direktoriát turnaja na okamžitom zasadnutí. 

Vedenie turnaja v prvý hrací deň určilo zmenu formátu sobotného semifinále, najvyššie nasadený postupujúci tím sa stretne najnižšie nasadeným a zvyšná dvojica spolu. Vopred sa tak nedá určiť pavúk, Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine, pri zhode ďalej rozhoduje počet nazbieraných bodov, skóre, počet strelených gólov, respektíve pozícia v predšampionátovom rebríčku IIHF.   

štvrťfinále, štvrtok 23. mája:
16.15  Česko - Nemecko (Bratislava), Fínsko - Švédsko (Košice)
20.15  Rusko - USA (Bratislava), Kanada - Švajčiarsko (Košice)  


Tagy: Rusko USA Švédsko Fínsko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA